FC Zlín oficiální web

FC Hroznová Lhota - SG FC Zlín

29.06.2019

Na utkání jsme odjížděli při respektování 90 - letého výročí slušovického fotbalu, v dostatečném počtu hráčů.

Domácí organizátoři připravili pro místní příznivce fotbalu, pěkné „Odpoledne s fotbalem“, včetně tomboly pro zůčastněné diváky. Do této tomboly, přispělo i naše mužstvo publikací „Od SK Baťa po současnost“.

Treneři Ivan Bláha a Karel Šimurda poslali do utkání následující základní sestavu: Chromek - Jasenský, Klhůfek „C“, Cahyna, Suský - Novotný, Murka, Onda, Šlahař - Březík Mir., Kašpar.

Na střídání byli připraveni: Machů, Caudr, Dorotík, Bartošek, Slobodian, Batrla a Poznar Pavel „G“

Real. tým: ved. mužstva A. Hošek, maser + kustod J. Jurča + Mir. Chromčák.

Utkání se hrálo na velmi kvalitním hřišti, ale bohužel v „nepříznivých klimatických podmínkách“, kdy teplota dosahovala až 33 °C ve stínu.

Domácí nastoupili v sestavě s 5 hráči „A“ mužstva, které mělo ambice postupu z I. A - třídy do Krajského přeboru, doplněného o exligistu Mirka Hlahulka, bývalé hráče Synotu a později Slovácka. Jeho zkušenost a stále dobrá kondice byla na jejich výkonu evidentně znát. Především v I. poločase utkání byli jednoznačně lepším mužstvem.

Ve 22. min. šli do vedení 1 : 0 brankou Ondry Bíly, ale nám se do konce poločasu podařilo udržet tento příznivý výsledek díky vynikajícímu výkonu Jakuba Chromka, který u nás hostoval na postu golmana.

V přetížené obraně dominoval tentokráte Standa Suský, který po zranění Cahyny, alternoval rovněž na postu stopera.

Do II. poločasu jsme nastoupili s podstatně lepším herním nasazením, což se již v 37. min. projevilo vyrovnávací brankou Jardy Kašpara a zlepšenou kombinační hrou, především v útočné fázi.

Dvojce Březík + Kašpar se dostává 3x do gólových šancí, nastřelujeme břevno a jednu z nich likviduje domácí golman.

Ve 48. min. z ojedinělé akce zvyšuje Radek Šimlík na 2 : 1 a tím se domácí dostávají opět do hry. Nás drží ve hře svými zákroky a organizací obrany opět Chromek, ale před nechytatelnou střelou domácího Machaly v 64. min., byl bezmocný.

V závěru utkání za daného stavu 3 : 1, dávají trenéři příležitost i našemu náhradnímu golmanovi Pavlu Poznarovi, který v poslední minutě utkání, zabránil svým zákrokem soupeři vstřelit čtvrtou branku.

Funkcionáři domácího fotbalové klubu, se o naše mužstvo vzorně starali a současně projevili zájem o pravidelné vzájemné kontakty obou mužstev, což jsme akceptovali a budeme uvažovat odehrát reciproční utkání s tímto soupeřem v podzimní části sezóny, nebo v příštím roce.

FK Hroznová Lhota - Stará garda FC Zlín  3 : 1 (1 : 0)