FC Zlín oficiální web

Ligoví dorostenci porazili Příbram, a tak si můžou užít fotbalový výlet do Německa!


29.03.2018


Starší i mladší dorostenci v dalším utkání Celostátní dorostenecké ligy nezaváhali a na domácím hřišti porazili FK Příbram. Zvláště pro kategorii U19 jsou to velmi cenné tři body. V neúplné tabulce poskočili naši mladíci na desátou příčku, a dostali se tak i před svého středečního soupeře.
 

FC FASTAV ZLÍN U19 – FK PŘÍBRAM U19  3:1 (1:1)
 Branky: Červenka Patrik, Slaměna Patrik, Gerža Patrik
Sestava: Číž – Pafka, Cedidla, Maršálek, Gerža – Novák, Štěpánek, Slaměna, Kopilec, Červenka P. – Strachoň
Střídali: Bykovskij, Tkadlec, Vičánek
Velmi dobrým výkonem se prezentovali naši hráči hned od úvodního hvizdu. Slaměna nastřelil břevno, Kopilec ve velké šanci nemířil přesně. Soupeř byl pod velkým tlakem, ale dokázal se z něho na malou chvíli vymanit a hned toho využít ke vstřelení branky. Běžela 15. minuta a hosté vedli 1-0. Naštěstí zlínští mladíci pokračovali v nátlakovém způsobu hry a po kombinaci, na jejíž začátku byl Štěpánek a na konci Patrik Červenka, bylo srovnáno na 1-1. Rozhodující moment přišel již na začátku druhé půle, kdy Slaměnův přímý kop skončil možná trochu překvapivě v soupeřově síti 2-1. Zanedlouho přidal Patrik Gerža třetí gól a zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Lehkovážným chováním ale bylo zaděláno v závěru na dramatickou zápletku: v 88. minutě odpískal rozhodčí Mikyska za faul penaltu ve prospěch Příbrami. Hrdinou okamžiku se stal v tu chvíli brankář Lumír Číž, který pokutový kop bravurně zlikvidoval! Na ukazateli tak zůstalo svítit skóre 3-1 až do konce utkání, a tři body tak zůstaly ve Zlíně!

FC FASTAV ZLÍN U17 – FK PŘÍBRAM U17  1:0  (0:0)
Branka: Libor Bobčík
Sestava: Hečko – Nechvátal, Vaněk, Kadrle, Slovák – Hruška, Hellebrand, Kočica, Hrdlička, Šimoník – Bobčík
Střídali: Šanda, Zapletal, Hořák, Lehký
Vyrovnaný souboj přineslo utkání mladších dorostenců. Oba soupeře dělilo před utkáním třináct bodů. Náš tým na devátém místě, Příbram až patnáctá. Ale na hřišti nebyly tyto rozdíly příliš vidět a zlínští fotbalisté se museli hodně ohánět, aby utkání dotáhli do vítězného konce. To se nakonec podařilo, protože šest minut před koncem utkání se trefil Libor Bobčík – 1:0. Náš tým podruhé za sebou neinkasoval, a Lumír Hečko si tak připsal druhou cennou nulu na kontě obdržených branek.

V pátek 30. března v 7.00 hodin ráno odjíždí oba dorostenecké týmy na prodloužený víkend (až do pondělí 2. 4.) do německého Darmstadtu, kde se utkají proti domácímu SV 98 a SV Gonsenheim. Součástí – pro zlínské fotbalisty  nevšedního  - fotbalového výjezdu je také návštěva bundesligového utkání 1. FSV Mainz 05-Borussia M´gladbach.

V klubu SV Darmstadt 98 působí jako šéftrenér dorosteneckých kategorií Petr Ruman, bývalý výborný útočník, který v Německu žije přes dvacet let. Díky němu jsme mohli na podzim absolvovat trenérskou stáž s dalšími zlínskými mládežnickými trenéry v tomto hesenském klubu. Jsem rád, že se podařilo udělat další krok a zorganizovat - teď na Velikonoce - konfrontaci obou klubů formou přátelských utkání na německé půdě.“ Přidal podrobnosti k chystané akci Marek Kalivoda,  sportovní manažer mládeže FC FASTAV Zlín, a. s.

Jenom dodejme, že to není ojedinělá cesta zlínských fotbalových nadějí  za hranice naší vlasti. Mladší žáci kategorie U13 navštívili před měsícem akademii Juventusu Turín, starší žáci U15 se znovu podívají v květnu na turnaj do Toskánska, kde byli i minulý rok. Pro kategorii U14 je naplánován pobyt v Rakousku a nevšední zážitek čeká ještě do letních prázdnin také kategorii U12, která se chystá do Španělska!
 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927