Osmnáctka ševců proti Olomouci v deseti na remízu nedosáhla, šestnáctka vysoko prohrála

21.05.2023

Zlínské výběry neuspěly ve 26. kole Moravskoslezské dorostenecké ligy. Zatímco osmnáctka ševců na Vršavě alespoň bojovala i v deseti o konečnou remízu proti Olomouci, ačkoliv nakonec 2:4 prohrála, šestnáctka ševců proti Hanákům neměla šanci. Hosté zvítězili 5:0.

Osmnáctka ševců se ještě nerozkoukala a po deseti minutách už prohrávala o dvě branky. „Utkání nás nezastihlo v dobrém rozpoložení. Chyběly nám energie a větší drajv. Navíc jsme museli v jeho průběhu řešit další zdravotní komplikace. Čímž nechci vůbec znehodnocovat výkon soupeře,“ zdůraznil zlínský trenér Roman Dobeš.

Žlutomodří se i přesto do zápasu vrátili. Ještě do poločasu snížili a po změně stran dokázali v závěru zareagovat i na třetí úder Hanáků. „Ačkoliv jsme dohrávali po hodině bez vyloučeného hráče, zůstali jsme ve hře o dobrý výsledek až do posledních minut. Alespoň na remízu jsme už ale nedosáhli,“ připomněl zlínský kouč, že Olomouc v poslední minutě přidala gólovou pojistku.

Ani šestnáctka nebyla v nejlepším rozpoložení, a přestože půlhodiny držela čisté konto, do pauzy nakonec dvakrát kapitulovala. „Přečkali jsme úvodní tlak a vypadalo to, že se hra srovnává, jenomže hosté dali první branku, což byla rána pro naši psychiku. Naopak Olomouc přidala ještě druhý gól,“ posmutněl při hodnocení první půle zlínský trenér Jan Krhutek.

Jakékoliv snahy žlutomodrých o zvrat utnuli Hanáci třetím gólem krátce po změně stran. Tím bylo utkání rozhodnuto. V jeho závěru se hosté prosadili ještě dvakrát. „Druhá půlka se nám po herní stránce povedla více, nicméně utkání jsme již nezdramatizovali. Celkově se nám dnes nedařilo vůbec v ničem. Soupeř nás předčil ve všech činnostech,“ uznal zlínský kouč.

V pátek se mladí ševci představí ve Znojmě.

VÝSLEDKY – 26. KOLO MSDL: FC ZLÍN “18“ – SK SIGMA OLOMOUC MŽ “18“ 2:4 (1:2). Branky: 15. Soboliev Artem, 82. Soboliev Artem - 6. Holec Anthony, 10. Huňa Kevin, 79. Foukal Vojtěch, 90. Slatinský Jakub. Rozhodčí: Cieslar Ondřej - Kolář Jaroslav, Vavrys Ondřej. Diváci: 30. Sestava Zlína: Vystrčil – Filgas, Vaculík, Hargaš (49. Hodulák), Soboliev, Tóth, Bednařík, Malenovský, Chytil, Hordiienko (46. Pumprla), Zábojník.

FC ZLÍN “16“ – SK SIGMA OLOMOUC MŽ “16“ 0:5 (0:2). Branky: 29. Synevych Maksym, 40. Synevych Maksym, 49. Skopal Vít, 81. Beran Matyas, 87. Lorenc David. Rozhodčí: Kolář Jaroslav - Cieslar Ondřej, Vavrys Ondřej. ČK: 60. Malenovský (Zlín). Diváci: 30. Sestava Zlína: Číž A. – Číž P., Erban (66. Zapletal), Barbořík, Zbranek, Uhřík, Řezníček, Teixeira (66. Maděra), Pastyřík, Holub, Petřík (75. Hubinka).