Patnáctka i čtrnáctka ševců ukončily sezonou domácími porážkami

11.06.2023

Závěr soutěže se starším žákům nepovedl. V posledním kole nadstavbové skupiny o titul Moravskoslezské žákovské ligy prohrály patnáctka i čtrnáctka ševců na Vršavě se soupeřem z Hodonína.

Patnáctka ševců závěr sezony pokazila. V prvním poločase nabrala dvoubrankovou ztrátu a gólově dokázala odpovědět až na třetí gól Hodonína. Smazat náskok se ovšem žlutomodrým i přes zlepšený výkon ve druhém dějství nepodařilo. „Závěrečné utkání jsme nezvládli. Soupeř přijel s hlubokým obranným blokem, čekal jen na brejkové a standardní situace a to mu dnes stačilo,“ konstatoval zlínský trenér Václav Pavlíček.

„My se totiž k jejich brance dostávali ztěžka, byli jsme nepřesní a více příležitostí si vypracoval právě soupeř. A když k tomu připočteme jejich téměř stoprocentní úspěšnost střelby, tak je z toho bohužel takový výsledek. Ale i přesto děkujeme klukům a jejich rodičům za krásné roky, které jsme spolu prožili,“ doplnil na závěr zlínský kouč, jehož tým obsadil celkově čtvrté místo. V příští sezoně již hráči přecházejí do dorostenecké kategorie.

Čtrnáctka ševců sehrála trochu smolné utkání. Sice šla po čtvrthodině do vedení, jenomže Hodonín za deset minut srovnal. Ve druhém dějství už žlutomodří nenašli klíč na hostující defenzivu a sami naopak v předposlední minutě inkasovali. V konečné tabulce tak skončili mladí ševci na páté pozici.

VÝSLEDKY – 10. KOLO MSŽL, skupina o 1. – 6. místo: FC ZLÍN “15“ – FK HODONÍN “15“ 2:5 (0:2). Branky: 56. Šmédek Michal, 68. Jakeš Lukáš - 5. Uhrovič Martin, 14. Kříž Martin, 48. Uhrovič Martin, 65. Knotek Adam, 71. Kříž Martin. Rozhodčí: Mader Matěj - Podhajský Tomáš, Sviečka Lukáš. Diváci: 60. Sestava Zlína: Švenda - Uhlíř, Šnajdárek (Sotolář), Navrátil, Vaněk, Veselý, Psota (Šmédek), Pozzi, Hlava (Vrubel), Jakeš (Chudárek), Trtek.

FC ZLÍN “14“ – FK HODONÍN “14“ 1:2 (1:1). Branky: 15. Vávra David - 25. Jančík Štěpán, 79. Zugar Adam. Rozhodčí: Podhajský Tomáš - Mader Matěj, Sviečka Lukáš. Diváci: 71. Sestava Zlína: Zachara – Kišš, Matocha, Tkáč, Hlavňovský, Brambor, Sabák, Vávra, Parrilla, Truhlář, Nevrlý. Na střídání: Musil, Žiak, Měřil, Le Xuan, Bíbr, Procházka.