Sedmnáctka ševců dala Jihlavě čtyři branky, devatenáctka vyšla naprázdno

12.08.2023

Sedmnáctka ševců se dočkala hned ve druhém kole nejvyšších celostátních dorosteneckých soutěží tříbodového zisku. Zasloužila se o něj výhrou 4:2 na hřišti Jihlavy. Naopak s prázdnou se po porážce 0:2 vracela z Vysočiny devatenáctka ševců.

Starší dorostenci přitom neodehráli špatný zápas, jenomže v koncovce byli pramálo nebezpeční. „Soupeř měl sice na začátku více ze hry, kombinoval na vlastní polovině a dlouhými nákopy se potom snažil dostávat za naši obranu. S tím jsme si dokázali poradit, bohužel v jednom případě nám tam balon propadl a domácí toho využili ke vstřelení branky,“ mrzela zlínského trenéra Jaroslava Matějíčka situace na konci úvodní čtvrthodiny.

Pak už se dostali do hry také žlutomodří. „Získali jsme střed hřiště, byli jsme více na míči, ovšem kromě Dorňáka, jenž prováhal vhodný okamžik ke střele či přihrávce, jsme byli zcela jaloví. Do vápna jsme se nedostávali z křídel, ani prostředkem. Zatímco loni jsme byli druhým nejlépe střílejícím mužstvem soutěže, letos s tím budeme mít asi problémy a v tréninku se musíme na finální fázi důsledně zaměřit,“ uvědomuje si zlínský kouč.

Vysočina se naopak radovala z gólu i ve druhém dějství, kdy potrestala ke konci nepodařenou hostující malou domů. „Po herní stránce jsme kromě začátku měli lehce navrch, nedokázali jsme z toho ale nic vytěžit, což vidím jako náš největší problém. Věřím, že to zlomíme už v příštím zápase, protože tím bychom dostali větší klid a sebevědomí do situací, v nichž se rozhodují zápasy,“ zopakoval Jaroslav Matějíček.

Také sedmnáctka ševců musela v první půli dotahovat. Té se to však povedlo a navíc po změně stran překlopili žlutomodří dvěma góly během čtvrthodiny skóre zcela na svoji stranu. Vysočina ještě dokázala deset minut před koncem snížit, nicméně hned za další tři minuty přidali žlutomodří pojišťující trefu a závěr utkání i tři body si pohlídali.

„Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání s řadou šancí, v koncovce jsme však byli zcela sterilní. Naopak z první šance soupeře po občerstvovací pauze jsme inkasovali. Naštěstí jsme nesklopili hlavy, dál jsme pokračovali v aktivní hře a podařilo se nám alespoň vyrovnat. Ve druhé půli jsme vletěli na soupeře ještě aktivněji, vstřelili jsme další dvě branky, což rozhodlo. Další šance jsme však neproměnili a i přes trvalou herní převahu jsme inkasovali kontaktní gól. Na ten jsme ovšem rychle zareagovali čtvrtým gólem a utkání jsme v klidu dohráli. Za předvedený výkon kluky chválím, vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ mínil zlínský kouč Jan Krhutek.

Příští sobotu hostí mladí ševci pražskou Duklu.

VÝSLEDKY – 2. KOLO CDL: FKM VYSOČINA JIHLAVA “19“ – FC ZLÍN “19“ 2:0 (1:0). Branky: 15. Hudák Kryštof, 78. Zimmermann Tomáš. Rozhodčí: Petřík Jan - Landsman David, Soukupová Věra. Diváci: 350. Sestava Zlína: Mareček – Frolek, Koňařík, Hvozdenský, Dorňák (72. Hellebrand T.), Antolák (46. Ondroušek), Petruta, Tesař, Průcha (86. Hodulák), Grygera (86. Nevěřil), Malenovský (77. Pšenčík).

FKM VYSOČINA JIHLAVA “17“ – FC ZLÍN “17“ 2:4 (1:1). Branky: 25. Vambera Tomáš, 80. Vopršal Matyáš - 35. Hubáček Dominik, 51. Koňařík Robert, 60. Brázda Michael, 83. Koňařík Jiří. Rozhodčí: Landsman David - Petřík Jan, Soukupová Věra. Diváci: 170. Sestava Zlína: Číž A. – Číž P. (73. Hubinka), Hubáček, Zbranek, Brázda (64. Teixeira), Hellebrand F. (73. Maděra), Erban (64. Koňařík J.), Bětík, Libiger, Pastyřík (64. Uhřík), Koňařík R.