Šestnáctka ševců zvítězila na závěr sezony v Třinci

16.06.2023

Ke svému konci dospěly také Moravskoslezské dorostenecké ligy. V závěrečných kolech nejprve osmnáctka ševců po statečném výkonu podlehla devatenáctce Třince 2:4, šestnáctka ševců pak domácí sedmnáctku přehrála vysoko 6:2.

Osmnáctka ševců se v úvodním dějství neprosadila, naopak dvakrát od třinecké devatenáctky inkasovala. Ve druhé půli už se ovšem žlutomodrým dařilo mnohem více. Nejprve snížili a krátce nato také srovnali. Deset minut před koncem si ale Slezané vzali vedení zpět, a přestože záhy šli domácí po červené kartě do desíti, podařilo se jim těsný náskok ještě pojistit.

„Utkání jsme si prohráli nedůrazem při bránění rohových kopů, z nichž jsme inkasovali tři branky. Přestože jsme zlepšeným výkonem ve druhé půli dokázali smazat dvoubrankové vedení soupeře, do vítězného konce se nám to dotáhnout nepodařilo. Dá se říci, že jarní kalich hořkosti jsme si vypili až do dna,“ konstatoval zlínský trenér Roman Dobeš.

Šestnáctka ševců šla těsně před koncem úvodního dějství do vedení brankou z přímého kopu, jenomže Slezanům se povedlo gólem do šatny po rohovém kopu vyrovnat. „Začátek utkání nám nevyšel a dlouho jsme se hledali. Teprve po půlhodině jsme zlepšili naši hru a začali jsme se dostávat i do zakončení,“ uvedl zlínský trenér Jan Krhutek.

Po změně stran šel sice Třinec do vedení, ale mladí ševci odpověděli stejnou mincí a po rychlém vyrovnání znovu překlopili misky vah na svoji stranu. Pak už se hrálo jen podle žlutomodrých not. „Druhý poločas už byl plně v naší režii, ačkoliv jsme prohrávali. Pak už si ale soupeř nic nevypracoval, naopak my jsme hráli velmi dobře a podařilo se nám vstřelit dalších pět branek,“ pochvaloval si zlínský kouč.

VÝSLEDKY – 30. KOLO MSDL: FK TŘINEC “19“ – FC ZLÍN “18“ 4:2 (2:0). Branky: 11. Klimek Pavel, 33. Nieslanik Tobiáš, 80. Nieslanik Tobiáš, 85. Mieszek Matěj - 65. Chytil Karel, 71. Soboliev Artem. Rozhodčí: Godfryd Vojtěch - Nguyen Huu Hung, Měkýš Adam. ČK: 82. Klocek (Třinec). Diváci: 50. Sestava Zlína: Mareček – Tesař, Barbořík, Vaculík, Dorňák, Antolák (46. Soboliev), Hošťálek (46. Michalík), Hodulák, Kojecký, Chytil, Hordiienko.

FK TŘINEC “17“ – FC ZLÍN “16“ 2:6 (1:1). Branky: 45. Horniak Kryštof, 58. Somr Daniel - 44. Číž Petr, 60. Brázda Michael, 62. Teixeira Lukas, 80. Maděra Šimon, 85. Barbořík Adam, 88. Pozzi Vojtěch. Rozhodčí: Nguyen Huu Hung - Godfryd Vojtěch, Měkýš Adam. Diváci: 40. Sestava Zlína: Číž A. – Uhřík (46. Erban), Hubáček, Zbranek, Číž P., Lukáš, Řezníček (66. Vaněk), Brázda, Teixeira (66. Pozzi), Petřík (78. Maděra), Koňařík (78. Barbořík).