Béčko podlehlo druholigové Kroměříži

26.02.2024

Potrápili soupeře z vyšší soutěže, na remízu ale nedosáhli. Fotbalisté Zlína B v předposledním přípravném zápase prohráli na umělé trávě v Kroměříži s domácím druholigovým týmem 0:2. Branky Hanáků zaznamenali Vincour a Machalík.

Sobotní přípravný duel poznamenalo střídání zlínského kapitána Kulíška, který ve 24. minutě na polovině hřiště smolně zranil kroměřížského beka Mlčocha a trenér Hubáček defenzivního středopolaře kvůli uklidnění emocí stáhl z trávníku.

Jinak se utkání odehrálo v klidu, bez nějakých zákeřností, ostrých faulů.

„Pro nás to byla dobrá konfrontace s druholigovým soupeřem. Prvních třicet minut jsme hráli docela slušně, po vystřídání Kulíška šel náš výkon dolů. Po změně stran jsme už nebyli tolik ve hře, soupeř prostřídal téměř celou jedenáctku a naši kluci toho měli ve druhé půli plné zuby, i tak se snažili až do konce. Nechali tam všechno. Jenom mě mrzí, že jsme soupeři góly darovali vlastí naivitou,“ uvedl trenér juniorky Zlína David Hubáček.

Ševcům v Kroměříži scházeli Jura s Červinkou, vypomoct naopak přišli Švach, Bobčík či Ndiaye, hrál i Chibuike, jenž bojuje o smlouvu, angažmá.

Zda v klubu zůstane, ale není jasné.

Ani hostům nevadilo, že víkendové střetnutí se i přes slušné počasí odehrálo na umělé trávě, byť v původním plánu byl přírodní pažit.

„Vzhledem k počasí jsme čekali, že to nedopadne. Na umělku jsme byli nachystaní, asi na ní odehrajeme i generálku,“ tuší Hubáček.

Samotný duel dvě stovky diváků nenudil. Jako první zahrozili ševci. Hlavička Chibuikeho po rohu šla ale nad.

Hanáci odpověděli pokusem ex-zlínským Hrdličkou, ale jeho střelu brankář Slezák kryl. Gólman Zlína pak bravurně vyrazil ránu Kišky.

První poločas ovlivnil nedovolený zákrok Kulíška na Mlčoch. Zranění domácího hráče vyvolaly emoce, hostující trenér Hubáček kapitána raději stáhl ze hry a pro zbytek utkání jej pošetřil.

Zlíňané i bez Kulíška mohli jít do vedení. Po dlouhém nákopu Slouka se do šance procpal Ovesný, ale vyběhnutého brankáře Dostála nepřehodil ani neprostřelil.

A tak za dvě minuty přišel na druhé straně trest. Na libový centr Jelečka si ve vápně naskočil Vincour a nekompromisní hlavičkou otevřel skóre.

V závěru první půle ještě pálil Bobčík, prudká přízemní střela šla ale těsně vedle.

Kouč Hanáků Onda o přestávce vystřídal téměř celou jedenáctku a změnil herní rozestavení. Zůstali jenom Hrdlička s Jelečkem, který nahradil Mlčocha.

Favorit měl po změně stran navrch. Střely Fulneka a Kudely zneškodnil Slezák. Prosadil se až Machalík. Posila z Líšně pohotově dorazila do odkryté brány střelu Hrdličky.

Domácí ve zbytku utkání hrozili z brejků, po křídlech, prudké přízemní centry Jaroně, Waly ani Fulneka se ale neujaly.

Tutovku Fulneka odvrátil na roj stoper Hönig. Po rohu Machalíka zakončoval neobsazený stoper Matoušek mimo.

Zlíňané ve druhé půli už tak nebezpeční nebyli. Zahrozili jen střelami Grygery a Bobčíka, ani jeden z nich domácí branku ale netrefil.

Fotbalisté Zlína B zakončí zimní přípravu příští neděli, kdy na Vršavě od 10.30 vyzvou v derby juniorku Slovácka.

Přípravný zápas

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – FC ZLÍN B 2:0 (1:0)

Branky: 32. Vincour, 60. Machalík. Diváci: 200.

Kroměříž 1. poločas: Dostál - Oulehla, Vincour, Tiahlo, Mlčoch (24. Jeleček) - Cupák, Martinek - Jaroň, Hrdlička, Kiška - Dočkal.

Kroměříž 2. poločas: Gergela - Zavadil, Houser, Matoušek - Wala, Kudela, Machalík, Fulnek, Jeleček - Hrdlička (67. Jaroň), Chwasczc. Trenér Martin Onda.

Zlín B: Slezák - Polášek, Hönig, Slouk, Hartman - Hamalčík, Kulíšek, Švach, Bobčík, Ovesný - Chibuike. Střídali: Neubauer, Frolek, Grygera, Zábojník, Ndiaye. Trenér David Hubáček.