Juniorce vystřelil tři body brankář Lumír Číž

03.09.2018

Další utkání hrála juniorka ve Spytihněvi proti Karviné. Na těžkém terénu se hrál ofenzivní fotbal, který přinesl hned pět branek. A tu pátou vstřelil minutu před koncem náhradní brankář Lumír Číž po krásné střele pod břevno.

Začátek zápasu vyšel lépe Karviné. Hned v úvodu hlavičkoval Ramirez těsně nad Lebánkovu bránu. Další příležitost měli opět hosté, konkrétně Galuška nedokázal při úniku ze strany překonat dobře chytajícího Lebánka.

A hned z útočné akce na druhé straně se radovali žlutomodří. Po rychlém protiútoku se prosadil z odraženého míče pěknou střelou na zadní tyč Bykhovskyi, 1:0.

Vedení domácím vydrželo pouze dvě minuty. Po odkopu hostujícího brankáře a chybě zlínských obránců proměnil samostatný únik Ramirez, 1:1.

I poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a bylo vidět dost šancí na obou stranách. Na zlínské mohl vstřelit branku Jakubov po dorážce střely Masaře, ale mířil mimo.

O pár minut později se už Jakubov radoval naplno. V krajním prostoru vybojoval v sedě míč na bránícím hráči a střelou z hranice pokutového území prostřelil Ciupu, 2:1.

I po tomhle inkasovaném gólu hosté vyrovnali, naštěstí pro zlínské z ofsajdu, a proto branka ještě neplatila. Za dalších pár okamžiků bylo vše dle pravidel a karvinští po kombinaci na kraji hřiště vyrovnali střelou Galušky, 2:2.

Druhý poločas začal opět hlavičkou Ramireze, kterého dokázal bravůrním zákrokem i s pomocí tyče vychytat Lebánek. Další šanci měli hosté, ale Košák výborným obranným zákrokem nepovolil vystřelit Ramirezovi.

Karvinští byli aktivnější a měli druhý poločas více ze hry. Dvakrát musel podržet zlínské brankář Lebánek, který vždy dokázal vychytat hostující útočníky z dobrých střeleckých pozic.

Mladí ševci se osmělili až v závěru. Nejprve Sklenář a poté i Gettler byli sami před Ciupou, ale ani jeden z nich na něho nevyzrál.

A poté přišla hvězdná chvilka náhradního zlínského brankáře Lumíra Číže. V 88. minutě nastoupil na hřiště do útoku a po necelé odehrané minutě vsítil vítěznou branku. Využil zaváhání hostujícího stopera a střelou pod břevno nedal Ciupu šanci a stanovil konečný výsledek na 3:2.

Další víkend má i Juniorská liga reprezentační přestávku. Po ní se ševci představí v neděli 16. 9. na hřišti Jihlavy.

FC FASTAV Zlín U21 – MFK Karviná U21 3:2 (2:2)

FC Fastav Zlín: Lebánek – Košák, Masař (46. Strachoň), Sklenář, Červenka (81. Kolář), Gettler, Zahradník, Tkadlec (88. Číž), Jakubov (46. Maršálek), Venený, Bykhovskyj (67. Hellebrand)

MFK Karviná: Ciupa - Fokaidis, Galuška, Hoizer, Hujo (55. Podbiol), Koscis, Motyčka, Putyera, Ramirez, Suchan, Sembol (50. Hruška)

Branky: 17. Bykhovskyj, 32. Jakubov, 89. Číž - 19. Ramirez, 40. Galuška

ŽK: bez karet