Juniorka jako první tým dokázala porazit Zbrojovku Brno

12.08.2018

V dalším utkání Juniorské ligy zajížděli naši mladíci do Zbýšova u Brna, kde se utkali s doposud neporaženými juniory brněnské Zbrojovky. V pohledném a kvalitním utkání byli úspěšnější naši mladíci, kteří po dvou brankách Masaře a jedné Gettlera přivezli domů všechny body.

Hned od začátku utkání se hrál rychlý fotbal, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Jako první se do velké příležitosti dostali zlínští, kdy uháněl sám na brankáře Červenka, ale místo zakončení přihrával míč před prázdnou bránu, kde byl dříve domácí obránce.

Ve 26. minutě podnikl průnik podél brankové čáry Zahradník, v pokutovém území byl stažen a rozhodčí Mrázek nařídil penaltu. K té se postavil Masař a s přehledem překonal Mrázka, 1:0.

Vedení zlínským dlouho nevydrželo, protože i na druhé straně byl po dvou minutách nařízen pokutový kop po zákroku Košáka. I ten bez problému proměnil Kroutil, 1:1.

Chvíli na to mohli domácí strhnout vedení na svou stranu, ale po kombinaci středem hřiště výborně zasáhl brankář Šiška a udržel tak nerozhodný stav.
Na druhé straně byl po přihrávce Gettlera blízko ke skórování Novák, ale ani nadvakrát nedokázal překonat domácího Mrázka. Zlínské to naštěstí dlouho nemrzelo.

Ve 42. minutě se totiž postavil k přímému kopu z nějakých 25 metrů Masař a krásnou střelou přes zeď vsítil svou druhou branku v utkání, 2:1.

Druhý poločas začal rychlou kombinací ševců, kteří se dostali na tři přihrávky až do zakončení, ale Novák na přední tyči nebyl úspěšný. Poté začali ovládat hru domácí a přitlačili zlínské na svou polovinu.

Několikrát musel žlutomodré podržet výbornými zákroky zlínský Šiška, který dokázal zneškodnit nejen hlavičky z bezprostřední blízkosti, ale i razantní střely z hranice pokutového území.

A sedm minut před koncem již bylo rozhodnuto. Po přihrávce Masaře utekl Gettler a střelou bodlem rozvlnil brněnskou síť potřetí, 3:1.
Ve zbývajícím čase už žádná branka nepadla a zlínští si tak odvezli cenné tři body domů.

V dalším utkání nastoupí juniorka až v úterý 21. 8 od 11:00 ve Spytihněvi, kam přijede ostravský Baník.

FC Zbrojovka Brno U21 - FC FASTAV Zlín U21 1:3 (1:2)

Zbrojovka Brno: Mrázek – Pyš, Blažík, Gáč, Nomilner, Sedlmajer (61. Hykš), Mach, Moučka (76. Kropáček), Kroutil, Jambor (76. Batelka), Holman (70. Banda).

Zlín: Šiška – Košák, Masař, Novák (89. Zapletal), Červenka (78. Kopilec), Gettler (87. Vozník), Zahradník, R. Tkadlec, Venený, Bychovskij (85. Vičánek), A. Tkadlec.

Branky: 30. z pen Kroutil – 27. z pen. a 42. Masař, 84. Gettler.
ŽK: Nomilner, Sedlmajer, Pyš, Mach – Košák, Novák, R. Tkadlec, Venený