Juniorka nedokázala výsledkově přehrát Třinec

U21

05.08.2018

Ve třetím soutěžním zápase se zlínská juniorka utkala ve Spytihněvi proti Třinci. Ačkoli byli ševci po celý zápas aktivnější, neodnesli si z utkání ani jeden bod. Zlínští si několikrát vylámali zuby na výborném Adamuškovi a na druhé straně zase třinečtí potrestali téměř každou chybu ve zlínské obraně.

Úvod zápasu vyšel lépe třineckým. Ti dokázali hned v 6. minutě potrestat chybu ve zlínské rozehrávce, kdy se do opuštěné brány trefil přesně Samiec, 0:1.

Po inkasované brance začali zlínští ovládat hru a přitlačili hosty před své pokutové území. Jako první se objevil ve velké příležitosti Gettler po přihrávce Kopečného, ale toho dokázal nadvakrát vychytat skvělými zákroky Adamuška.

V další příležitosti si vylámal zuby na Adamuškovi Masař, který ho nedokázal z bezprostřední příležitosti prostřelit. Ale ve 29. minutě se již podařilo Masařovi najít recept na třineckého brankáře. Masař si zpracoval ve vápně centrovaný míč a z otočky dokázal překonat Adamušku, 1:1.

Zlínští hýřili aktivitou a měli na kopačkách hned několik dalších příležitostí. V té největší trefil ve skluzu opět zakončující Masař jen tyč třinecké brány. Další příležitosti skončili zakončením nad v podání Kopečného a Masaře, a proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Poločasová přestávka jakoby otupila zlínský tlak, a dokonce z ojedinělého brejku se dostali hosté do vedení. V 52. minutě se po centrovaném míči a následné dorážce prosadil Hejný, 1:2.

A aby toho nebylo málo, tak za další tři minuty se z obdobné akce prosadil osamocený Joukl, 1:3.

I přes inkasované branky byli zlínští neustále aktivní a dobývali třineckou bránu. V další vyložené šanci se ocitl Gettler, ten ale nedokázal využít výborného centru Kopečného a hlavou nezamířil přesně.

V posledních minutách již žlutomodří nedokázali vsítit branku a sami ještě mohli jednou inkasovat. Z mírného úhlu se řítil na Lebánka Hejný, ale zlínský brankář byl úspěšnější a míč za svá záda nepustil.

Juniorka tak poprvé v sezoně prohrála. Šanci na reparát má příští neděli, kdy zajíždí na hřiště brněnské Zbrojovky, výkop je v 10:15.

FC FASTAV Zlín U21 – FK Fotbal Třinec 1:3 (1:1)

FC Fastav Zlín: Lebánek – Bačo, Kopečný, Košák, A. Tkadlec, Gettler (73. Zahradník), Slaměna, Štěpánek (73. Novák), Holík, Masař (78. Červenka), Venený

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Cienciala (34. Chloň, 75. Lasota), Konečný, Potůček (66. Lanc), Velner, Mravec, Cieslar, Hejný, Samiec, Joukl (80. Ceniga), Zahaluk (86. Cieslar)

Branky: 29. Masař – 6. Samiec, 52. Hejný, 56. Joukl
ŽK: Štěpánek – Samiec, Joukl