Juniorka nestačila na Zbrojovku Brno

30.09.2018

Poslední zářijový den hráli na zlínské Letné junioři. Ti se utkali se Zbrojovkou Brno, kterou dokázali v minulém zápase porazit. Tentokrát byli úspěšnější hsoté z Brna, kteří dokázali potrestat velké chyby v domácí obraně a zaslouženě vyhráli.

Domácím nevyšel úvod zápasu. Hned v 6. minutě se prosadil po autovém vhazování individuální akcí Pachlopník, 0:1.

Za pár sekund mohl vyrovnat Masař, který se dostal po náběhu za obranu do samostatného úniku, bohužel jeho střelu dokázal brankář Mrázek vyrazit.
Na druhé straně odpovědělo Brno nebezpečnou hlavičkou po centru z kraje hřiště. I zlínští zahrozili po zakončení hlavou, ale Baličovo zakončení nebylo dosti důrazné.

A 25. minutě se radovali opět hosté. Po špatné rozehrávce před zlínským vápnem byl faulován v pokutovém území jeden z hostů a proměněnou penaltu s přehledem proměnil Pachlopník, 0:2.

Druhý poločas začal pro zlínské výborně. Do zakončení hlavou se dostal Radim Tkadlec a jeho hlavičku dokázal dorazit Masař, 1:2.

Zlínští začali být aktivnější a snažili se vyrovnat. Ale museli být pozorní i dozadu, protože po dalším autovém vhazování musel výborně zasáhnout Šiška.
Jednu příležitost žlutomodří přežili, druhou už ne. Po nákopu za obranu a chybě zlínského brankáře se prosadil do opuštěné brány Kroutil, 1:3.

Po další rychlé akci mohli hosté navýšit skóre, ale samostatný únik a pokus o přehození Šišky nevyšel. Zlínští se dostali pouze do jedné vážnější situace, kdy se po sérii soubojů a odrazů v brněnském vápně dostal do nadějné pozice Venený, bohužel nedokázal zakončit.

Zlínští tak přišli o šesti zápasovou sérii bez porážky. Příští neděli zajíždí juniorka do Ostravy, kde se utká s Baníkem Ostrava.

FC FASTAV Zlín U21 – FC Zbrojovka Brno 1:3 (0:2)

FC Fastav Zlín: Šiška – Masař, Košák, A. Tkadlec, Gettler, Zahradník, R. Tkadlec (84. Kolář), Balič (67. Sklenář), Venený, Slaměna (67. Červenka), Bykhovskyi (46. Novák)

FC Zbrojovka Brno: Mrázek – Blažík, Gáč, Pachlopník (82. Mach), Moučka (85. Sedlmajer), Kroutil (90. Svoboda), Kropáček, Pyš, Hykš (90. Batelka), Chyla, Ashiru (46. Holman)

Branky: 50. Masař - 6. a 25. Pachlopník, 63. Kroutil
Rozhodčí: Michálek - Antoníček, Dohnálek
ŽK: Tkadlec, Masař - Blažík, Gáč, Holman