Juniorka nešťastně prohrála s Hradcem Králové

07.05.2018

Mladí ševci nastoupili v pondělí na zlínské Letné, kde vyzvali juniorku Hradce Králové. Po vyrovnaném průběhu utkání byli šťastnější hosté, kteří proměnili deset minut před koncem pokutový kop.

Hned od začátku utkání se hrálo hodně agresivně a bylo vidět mnoho soubojů. Bohužel pro přítomné diváky nepřinášelo toto herní pojetí mnoho šancí na obou stranách.

Dvě příležitosti si vypracovali hosté po standardních situacích, ale ani jednou po zakončení hlavou nemířili přesně.

Zlínští si vypracovali taktéž dvě příležitosti. Nejprve Zahradníkovi nesedla střela z dobré pozice úplně ideálně. A ke konci poločasu předvedli ševci krásnou kombinaci od brankáře Šišky, míč se po několika přihrávkách dostal až k Mlýnkovi, který utíkal z boku na brankáře Vízka, bohužel nestihl zakončit přesně před dobíhajícím obráncem.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu a na první šanci se muselo čekat až do 73. minuty. Gettler nahrával míč pod sebe na Vozníka, ten krásně vystřelil, ale jeho střelu stihl na poslední chvíli zablokovat skluzující obránce.

Hosté se dostávali jen do náznaků šancí po zlínských chybách, ale žádnou větší příležitost neměli. Ta přišla až v 80. minutě. Zlínský obránce zbytečně fauloval v pokutovém území a nařízenou penaltu střelou doprostřed brány proměnil Miker, 0:1.

Ve zbývajících minutách vrhli žlutomodří vše do útoku, ale ani to nevedlo ke vstřelení branky, a proto si hosté odvezli 3 body.

Další utkání hraje juniorka v neděli 13. května na hřišti Baníku Ostrava.

FC FASTAV Zlín U21 – FC Hradec Králové U21 0:1 (0:0)

Branky: 81. Miker  ŽK: Nečas, Vozník – Miker, Rybczuk