FC Zlín oficiální web

Juniorka porazila Hulín

U21

28.01.2018

K dalšímu utkání zimní přípravy cestovala juniorka do nedalekého Hulína. Zápas se hrál již v pátek pod umělým osvětlením, hostující mladí ševci byli o gól lepší a připsali si tak druhou výhru v přípravě.

SK Spartak Hulín – FC FASTAV Zlín U21 1:2 (0:1)

Branky: 46. Šrom – 40. Červenka, 90. Bykhovskyi
Sestava Zlína: Šiška – Zahradník, Košák (46. Štěpánek), Tkadlec, Nečas, Venený, Mlýnek M., Gettler, Červenka, Žůrek (46. Bykhovskyi), Novák (60. Košák)

První poločas hýřili mladí ševci aktivitou a domácím toho moc na hřišti nedovolili. V úvodu utkání musel vytáhnout Novákovu střelu Dostál, za to na druhé straně Šiška moc práce neměl.

Zlínští se prosadili až ve 40. minutě, centrovaný míč od Gettlera proletěl celým vápnem až na Červenku a ten z boku propálil Dostála, 1:0.

Druhý poločas začal hodně zostra. Střídající Šrom měl poprvé míč na kopačkách a hned z toho byla vyrovnávající branka. Prosadil se po individuální akci ve vápně střelou na zadní tyč, 1:1.

Domácí branka nakopla a najednou se více hrálo před bránou Šišky. To ale netrvalo dlouho a žlutomodří začali přidávat na tempu. V největších šancích se ocitli Martin Mlýnek a Bykhovskyi, ale vždy si vylámali zuby na Dostálovi nebo nezamířili mezi tři tyče.

Ševci stupňovali tlak a byli za to odměněni. V 90. minutě našel krásným centrem Venený hlavu osamoceného Bykovského a ten s přehledem uklidil míč do sítě Hulína, 2:1.

Další utkání sehraje zlínská juniorka ve středu v Hrádku, kde se střetne s divizním Slavičínem a před domácím publikem se ukáže v sobotu 3.2., na Vršavu přijede ve 12 hodin Kroměříž.