Juniorka přestřílela Kroměříž

U21

03.02.2018

Před domácími fanoušky se představila zlínská juniorka, která přivítala na Vršavě třetiligovou Kroměříž. V dramatickém utkání viděli přítomní diváci hned sedm branek, tříbrankové vedení domácích a také branku v poslední minutě.

FC FASTAV Zlín U21 – HS Kroměříž 4:3 (3:0)

Branky: 6. Nečas, 9. Bykovskij, 36. Votava, 90. Kopilec – 70. Neubert, 75. Silný, 76. Matoušek
Sestava Zlína: Šiška – Zahradník, Košák, Tkadlec A., Nečas, Venený, Mlýnek M., Gettler, Bykovskij (65. Vičánek), Tkadlec R. (25. Kopilec), Votava

Domácí juniorka vstoupila do zápasu výborně a hned v 9. minutě vedla o dvě branky. Nejprve se po dobrém napadání u hostujícího vápna prosadil Nečas, 1:0 a za chvíli i důrazný Bykovskij po centru Zahradníka, 2:0.

Poté mohl snížit po propadnutém míči mezi stopery Silný, ale bránu v samostatném úniku minul. Na druhé straně mohl navýšit skóre Votava, ale míč si nepřevzal ideálně a byl dohnán kroměřížskými obránci. Hosté měli několik závarů v domácím vápně hlavně z rohových kopů, ale domácí obrana si s nimi dokázala poradit.

A v 36. minutě to už bylo o tři branky. Bykovskij po průniku u postranní čáry našel přesným centrem Votavu a ten si ve vápně už věděl rady jak zakončit, 3:0.
Ve druhém poločase měli nejprve dvě šance žlutomodří. Proti Votavovi se blýskl hostující brankář, který vyrazil jeho střelu mířící do brány špičkou nohy. A za chvíli už zasahovat nemusel, protože Nečas po rychlém brejku tváří v tvář nezamířil přesně.

A Kroměříž se 70. minutě prosadila poprvé. Zaváhání ve zlínské obraně dokázal využít Neubert a pohotově se prosadil, 3:1. Klid na zlínské kopačky málem přidal Votava, ale po individuální akci trefil jen spojnici hostující brány.

Hanáci po vstřelené brance ožili a během dvou minut dokázali i srovnat. Po rychle rozehrané standardní situaci se prosadil Silný a za minutu na to i po rohovém kopu další hráč kroměřížských, 3:3.

Do konce zápasu zbývalo deset minut a oba týmy se nechtěli smířit s dělbou bodů. V poslední minutě mohl vedení na svou stranu strhnout Silný, opět se dostal samostatného úniku, ale Šišku dokázat nepřekonal. A jakoby platilo pravidlo, nedáš – dostaneš, protože z následného útoku na druhé straně se prosadil mladý Kopilec, který stanovil konečný stav na 4:3 pro domácí ševce.

V posledním přípravném utkání před začátkem Juniorské ligy se mladí ševci představí na půdě nováčka třetí ligy, Uherského Brodu. Výkop je naplánován na sobotu 14h na stadionu Lapač v Uherském Brodě.