Juniorka prohrála se Sigmou Olomouc

21.10.2018

Po reprezentační přestávce hrála zlínská juniorka ve Spytihněvi se Sigmou Olomouc. Po bezbrankové první půli skórovali dvakrát v rychlém sledu olomoučtí a díky tomuto náskoku si odvezli všechny body, i když se zlínští v závěru snažili srovnat skóre.

Úvod zápasu patřil olomouckým. Ti přitlačili zlínské před své pokutové území a centrovanými míči zle zatápěli zlínské obraně.

Do velké příležitosti se nejprve dostal Manzia, ale samostatný únik z kraje hřiště zakončil jen do brankáře Šišky. Za chvíli musel vytáhnout další skvělý zákrok Šiška, protože Yunis ve vápně vystřihl krásné nůžky, které mířili do pravé šibenice zlínské brány.

Zlínští se poté osmělili a začali ohrožovat olomouckou bránu. Největší šanci připravil Balicovi útočník Vyhnal, který mu předložil míč před poloprázdnou bránu, ale prvně jmenovaný bohužel trefil jen stojícího hráče v hostující bráně.

Za chvíli měl příležitost i Vyhnal, ale po uvolnění uprostřed pokutového území mířil jen do boční sítě.

Druhý poločas začal sérií rohových kopů olomouckých a právě po jednom z nich se prosadil nekompromisní dorážkou pod břevno Šiškovy brány hostující Kotouč, 0:1.

Bohužel za chvíli to bylo již o dvě branky. Domácí obrana nedokázala odvrátit jednoduchý centr ze svého pokutového území, a proto se nadvakrát prosadil Zmrzlý, 0:2.

To ještě nemuselo být vše, protože po dalším zaváhání obrany mířil hostující hráč do zlínského břevna. Poté opět začali hrozit i zlínští. Nejprve střídajícího Gettlera dokázala vychytat Mandous.

Ale v 79. minutě již nestačil reagovat na zakončení Balice, který ho dokázal prostřelit na přední tyč, 1:2.

Zlínští začali přidávat a ke srovnání měl blízko Novák, který svou střelu z poza vápna namířil do břevna olomoucké brány.

Na konci zápasu zlínští vsadili vše na jednu kartu, ale největší šanci měli hosté, kteří uháněli sami na Šišku, ale tentokrát ho nedokázali překvapit.

Další utkání hrají junioři v pondělí v Karviné.

FC FC FASTAV Zlín U21 – SK Sigma Olomouc U21 1:2 (0:0)

FC Fastav Zlín: Šiška – Vičánek (58. Gettler), Košák, Tkadlec A., Sklenář (87. Bykhovskyi), Zahradník, Tkadlec R. (70. Červenka), Balić, Venený, Masař, Vyhnal (70. Vyhnal)

SK Sigma Olomouc: Mandous – Kotouč, Surzyn (78. Kamas), Matoušek (46. Diblík), Zifčák (64. Baďura), Spáčil, Manzia (46. Zlatohlávek), Sláma, Zmrzlý (87. Nízký), Chytil, Yunis

Branky: 79. Balic – 47. Kotouč, 52. Zmrzlý
Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Dresler
ŽK: Tkadlec R. - Yunis