Juniorka remízovala se Sigmou Olomouc

U21

07.11.2017

Po dvou venkovních utkáních se domácím fanouškům představila i zlínská juniorka. Na zlínskou Vršavu přijela Sigma Olomouc. Po většinu zápasu měli ševci v zádech jednobrankové vedení po premiérové brance Zhykola, to ale neudrželi a Sigma v závěru zaslouženě vyrovnala.

První vážnější šanci měli na kopačce hosté z Hané. Výkop brankáře Reichla neodhadla zlínská obrana a v obrovské šanci přeloboval hostující útočník brankáře Šišku, jeho střela naštěstí mířila mimo tři tyče.

A jakoby platilo nedáš - dostaneš, protože o dvě minuty udeřilo na druhé straně. Na standardní situaci Bartolomea si počkal na zadní tyči nováček Dmitri Zhykol a uklidil míč do sítě, 1:0. Za chvíli to mohlo být už o dvě branky, Zahradník vysunul Víta Mlýnka, ten se dostal do souboje s brankářem, který ustál, bohužel se mu už nepodařilo zakončit.
Poté po půlhodině hry diváci viděli dvě velké příležitosti na obou stranách. Nejprve Mlýnek s Bartolomeem byli v přečíslení 2 na 1, první jmenovaný volil zakončení do noh Reichla. A hned na druhé straně po křižném míči a následné přihrávce na vápno střílel jen těsně vedle Manzia.

Za chvíli bylo rušno zase ve vápně Olomouce. Zlínští zachytili špatnou rozehrávku, Votava dával míč před bránu, kde nenašel volného Bartolomea a na zadní tyči už Mlýnek nedokázal usměrnit míč do brány. A v poslední minutě prvního poločasu měli na kopačkách hosté vyrovnání, centrovaný míč odvrátila zlínská obrana jen na kopačky Sigmy, ta naštěstí obrovskou příležitost z bezprostřední blízkosti nevyužila.

Ve druhém poločase měli jako první šanci žlutomodří, ale Zhykol nedokázal usměrnit míč z malého vápna do brány po krásném centru Štípka. To byla ovšem i poslední šance Zlína v zápase.

Po zbytek poločasu byla Sigma aktivnější a hlavně nepříjemný Manzia dělal zlínské obraně problémy. Dvacet minut před koncem ještě stihla obrana střelu mířící do brány zablokovat. To se ovšem nestalo v 77. minutě. Manzia se opět uvolnil na kraji hřiště, nacentroval na přední tyč, kde byl nejdříve Chytil a hlavou nedal Šiškovi šanci.
Ve zbytku zápasu se už žádná střela neujala, a proto si oba týmy i ve druhém vzájemném zápase body rozdělili. V dalším utkání zajíždí juniorka k derby na půdu Slovácka, utkání se hraje v neděli 19.11.

FC FASTAV Zlín U21 SK Sigma Olomouc U21 1:1 (1:0)

Branky: 15. Zhykol – 77. Chytil
Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Pochylý
Diváci: 85

FC Fastav ZlínU21: Šiška – Zahradník, Tkadlec, Venený, Holík, Podio, Zhykol (73. Mlýnek M.), Bartolomeu, Mlýnek V. (78. Nzembi), Štípek (90. Košák), Votava (69. Nečas).
SK Sigma Olomouc U21: Reichl – Antl, Juras, Krayzel, Linhart, Manzia, Nizky (72. Kiska), Polom, Romero (46. Voleský), Vichta (69. Chytil).