Juniorka rozhodla zápas v Jihlavě ve druhém poločase

16.09.2018

Po týdenní pauze se představila naše juniorka v Jihlavě. Ševci přestáli v prvním poločase několik šancí domácích, kde byli lepším týmem právě oni. Ve druhém poločase se brzy prosadili naši mladíci, kteří tak určovali tempo hry po zbytek zápasu a nakonec vyhráli o tři branky. Navíc v dresu ševců poprvé nastoupila i nová posila – Josip Balić.

V první příležitosti se ocitla Jihlava. Po rohovém kopu vykopával z prostoru brány míč Košák. Domácí měli výškovou převahu a po dalším centru na zadní tyč netrefil Šiškovu bránu z velice dobré pozice domácí hráč.

Zlínští zahrozili až po průniku Baliće a centru do vápna na Masaře, kde byl důraznější domácí brankář a míč vyrazil na rohový kop.

Na druhé straně byli blízko skórování opět jihlavští. Domácí útočník po zakončení z mírného úhlu přehodil Šišku, naštěstí zlínští dobíhali a míč s vypětím všech sil odvrátili z brankové čáry do bezpečí.

Druhý poločas začal pro zlínské parádně. Po autovém vhazování si šikovně pustil míč Masař a předložil ho před odkrytou bránu Sklenářovi, který bez problému překonal Koláře, 1:0.

Jihlava odpověděla krásnou střelou po rohovém kopu, která mířila jen pár centimetrů vedle zlínské svatyně.

A v 56. minutě bylo u žlutomodrých ještě veseleji. Ti využili špatně rozehrané standardní situace jihlavských a po rychlém protiútoku se dostal do obrovské šance Červenka. Ten vyslal skákavou střelu na Koláře, který míč vyrazil jen před sebe a důrazný Masař neměl problém zvýšit na 2:0.

Domácí mohli korigovat skóre v zápětí, ale samostatný únik dokázal zlikvidovat Šiška. Poté Jihlava vrhla síly do útoku, a proto ševci začali podnikat několik nebezpečných útoků do otevřené obrany.

Po nich měli příležitosti Slaměna, Masař, Červenka, ale ani jeden z nich nepřekonal Koláře. To se povedlo až dvě minuty před koncem střídajícímu Vičánkovi, který propálil po další rychlé akci domácího brankáře.

Další utkání hrají junioři opět na venkovním hřišti. V pondělí 24. 9. zajíždí do Třince.

FC Vysočina Jihlava U21 -  FC FASTAV Zlín U21 0:3 (0:0)

FC Vysočina Jihlava: Kolář – Smejkal (85. Urbánek), Vedral, Novotný (60. Beseda), Denisov (60. Řezáč), Šteffl, Křišťál, Čáp, Turyna (64. Karmazín), Svatík (85. Zhou), Vašíček

FC Fastav Zlín: Šiška – Košák, Masař (88. Pešek), Sklenář (88. Vozník), Červenka (86. Kolář), Zahradník, Tkadlec, Balič, Venený, Bychovskij (81. Vičánek), Slaměna

Branky: 48. Sklenář, 56. Masař, 88. Vičánek

ŽK: Křišťál – Balič, Červenka