Juniorka si odvezla z Třince bod

24.09.2018

Další utkání odehrála juniorka opět na venkovním hřišti, tentokrát se představila v Třinci. V nepříliš pohledném utkání bylo na obou stranách mnoho chyb, a tak přítomní diváci museli být rádi alespoň za jednu vstřelenou branku na obou stranách.

V prvním poločase kromě hodně nepřesností nebylo k vidění téměř nic. Za zmínku stojí na zlínské straně pouze zakončení Sklenáře po rychlé akci Gettlera, které bylo vytěsněno obráncem jen pár centimetrů vedle Palečkovy tyče.

Domácí zahrozili až pár minut před poločasem, kdy proti zkušenému Jouklovi a jeho střele musel dobře zasáhnout Lebánek.

Druhý poločas se odehrával v podobné režii, jen s tím rozdílem, že přibylo šancí. Tu první a velkou měli třinečtí. Po přízemním centru byl na zadní tyči osamocený domácí hráč, ale prázdnou bránu minul.

A za chvíli se už měnilo skóre. V 53. minutě se po dohrané standardní situaci prosadil z dorážky Potůček, 0:1.

Po inkasované brance mohl srovnat Gettler, bohužel jeho zakončení z voleje letělo těsně nad. Zlínští se ale radovali hned z další akce. V 65. minutě přihrál Bykhovskyi míč do pokutového území střídajícímu Kolářovi, a ten i s pomocí tyče překonal Palečka, 1:1.

A do poslední čtvrthodiny mohli jít žlutomodří i s náskokem. Individuálně se prosadil u brankové čáry Venený, předložil míč do malého vápna Gettlerovi, který nedokázal prostřelit domácího brankáře.

Ve zbytku zápasu se už neudála žádná vážnější příležitost ani na jedné straně, a proto se body dělily.

Další zápas hraje juniorka v neděli na Letné. Od 11:00 vyzve Zbrojovku Brno.

FK Fotbal Třinec U21 -  FC FASTAV Zlín U21 1:1 (0:0)

FK Fotbal Třinec: Paleček – Chloň, Lanc, Konečný, Potůček, Cieslar J., Szotkowski (70. Ceniga), Nieslanik (87. Tatar), Cieslar V. (46. Witoszek), Joukl, Zahaluk (81. Jalovičor)

FC Fastav Zlín: Lebánek – Košák, Tkadlec, Sklenář (85. Šiška), Červenka (46. Kolář), Gettler, Vičánek (77. Němeček), Zahradník, Tkadlec (87. Vaněk), Venený, Bykhovskyi

Branky: 53. Potůček – 65. Kolář
Rozhodčí: Dubravský – Batík, Mojžíš