Juniorka si rozdělila body s Mladou Boleslaví

14.04.2018

Zlínští mladíci nastoupili ke svému druhému utkání nadstavbové části Juniorské ligy na zlínské Letné netradičně již v sobotu. Zlínští hrající v černých dresech se ujali osm minut před koncem utkání vedení, bohužel hned vzápětí inkasovali a body se tak jen dělily.

V celkem svižném utkání museli přítomní diváci čekat na první příležitost až do 20. minuty. Po autovém vhazování zakončoval na přední tyči Beaguel, ale jeho střelu stihl zblokovat hostující obránce.

Další příležitost se objevila na druhé straně. Po chybě v rozehrávce se řítil sám hostující útočník na Šišku, objel ho, ale střelu do odryté brány stihli domácí hráči včas odvrátit. Následně z autového vhazování měla Boleslav další velkou příležitost. Vyslala centr do zlínského vápna, kde hlavičkoval osamocený útočník jen těsně mimo zlínskou bránu.

A na konci poločasu měli i zlínští dvě obrovské příležitosti ke skórování. Po pěkné kombinaci středem hřiště stál osamocený Beauguel ve vápně hostí, kde si míč převzal a z dobré pozice napálil jen břevno Truksovy svatyně.

A za pár minut později to byl opět Beaguel, který měl na kopačce změnu skóre. Mlýnek navedl míč a prostrčil ho mezi obránci právě zmíněnému útočníkovi, který utíkal sám na brankáře. Toho zkoušel objet, ale jeho úmysl vystihl mladoboleslavský brankář a zmařil tak velkou šanci zlínských.

Druhý poločas začal standardní situací hostů, proti které musel vytáhnout dobrý zákrok brankář Šiška. Za dalších deset minut později byli blízko skórování opět hosté, ale po chybě ve středu hřiště trefili z poza vápna jen domácí tyč.

A po 70. minutě přidali na tempu i domácí a hned se ocitli ve velké příležitosti. Střídající Novák prostrčil míč Železníkovi do vápna a ten pěknou střelou na přední tyč orazítkoval brankovou konstrukci mladoboleslavských.

A v 82. minutě se začaly dít velké věci. Nejprve přišel na hřiště Zahradník, který hned po pár sekundách na hřišti dokázal uklidit odražený míč do hostující brány, 1:0.
Bohužel pár sekund po rozehrání bylo vyrovnáno. Po centru do vápna se prosadil hlavou důrazný Krčmář, 1:1.

Zbytek zápasu už žádnou příležitost nepřinesl a juniorka si tak připsala první bod do nadstavbové části Juniorské ligy.

K dalšímu zápasu zajíždí juniorka na půdu Příbrami, utkání se hraje v pondělí 23. dubna ve 14h.

FC FASTAV Zlín U21 – FK Mladá Boleslav U21 1:1 (0:0)

Branky: 82. Zahradník – 82. Krčmář    ŽK: Šiška, Venený - Klíma