Juniorka v úvodním kole nadstavbové části podlehla Slovácku

09.04.2018

Po dvoutýdenní pauze se opět rozjela Juniorská liga. Zlínští mladíci přivítali na Vršavě sousední Slovácko. To se ujalo v prvním poločase vedení, po přestávce žlutomodří přidali, byli lepší, ale proti byl výborný Trmal v bráně hostí.

První velkou šanci zápasu měli hosté ze Slovácka, kteří málem využili chybu ve zlínské rozehrávce. Z kraje hřiště se řítil sám hostující hráč na Dostála, ten ale dobře vyběhl a zabránil tak změně skóre.

Bohužel ve 26. minutě se již hosté radovali. Po rohovém kopu se prosadil po zpětné přihrávce krásnou střelou pod břevno Vasiljev, 0:1.

Po inkasované brance přidali zlínští na tempu a začali více ohrožovat Trmalovu branku. Ve velké šanci se ocitl Víťa Mlýnek, který si zpracoval rohový kop na prsa, bohužel sám před brankářem mířil jen doprostřed brány.

Druhý poločas začali hodně aktivně zlínští a hned z kraje se ocitli ve stoprocentní šanci. Po kombinaci na kraji hřiště nejprve střílel z dobré pozice Votava, následně dorážel jeho střelu Beauguel, bohužel i toho vychytal Trmal, který jeho zakončení vyrazil přímo k Nečasovi, ale ani ten z malého vápna nedokázal uklidit míč do odkryté brány.

A jakoby platilo pravidlo nedáš – dostaneš. V 52. minutě totiž Slovácko navýšilo své vedení. Po rozehrané standardní situaci se s notnou dávkou štěstí prosadil ve vápně Sikharulidze, 0:2.

Zlínští se i tak stále tlačili k soupeřově bráně a v 57. minutě byli za svou aktivitu odměněni. Po krásné střele z hranice vápna se prosadil Votava, 1:2.

Žlutomodří se tlačili za vyrovnáním a neměli k němu vůbec daleko. Nejprve se v souboji 1 na 1 prosadil Slaměna, nahrál Votavovi a jeho střelu zblokovali hosté až na poslední chvíli. Za okamžik měl další možnost ke skórování i Hnaníček, ale ztroskotal se opět na výborném Trmalovi, který jeho střelu reflexivně vyrazil nohama. A za pár chvil se opět předvedl hostující brankář, tentokrát vychytal z bezprostřední blízkosti Beauguela.

Ve zbytku zápasu už zlínští ze svého tlaku nic nevytěžili a začali tak nadstavbovou část Juniorské ligy porážkou.

Komentář trenéra Jana Jelínka: „Mrzí mě rozdílnost dvou poločasů. V prvním jsme byli zbytečně bázliví, ve druhém už jsme měli navrch, ale vychytal nás v několika situacích brankář Trmal. Myslím si, že dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Remíza by zápasu slušela více“.

Další zápas hraje juniorka opět doma a to v sobotu 14.4 na zlínské Letné! V 11:00 přivítá Mladou Boleslav.

FC FASTAV Zlín U21 – 1. FC Slovácko U21 1:2 (0:1)

Branky: 63. Votava – 26. Vasiljev, 52. Sikharulidze ŽK: Nečas, Tkadlec - Tischler
Rozhodčí: Machálek – Paták, Dohnálek
Diváci: 80

FC Fastav Zlín: Dostál – Zahradník (89. Košák), Bijimine, Tkadlec A., Nečas (83. Váňa), Venený (75. Strachoň), Gettler (65. Slaměna), Mlýnek V., Votava, Hnaníček, Beauguel

1. FC Slovácko: Trmal – Cajka (78. Pernica ), Hani, Hellebrand, Mares, Minx (57. Vaďura), Pospíšil (65. Hajnos), Rezek, Sikharulidze (86. Jahoda), Tischler, Vasiljev