Juniorka veze z Ostravy bod

07.10.2018

V krásném říjnovém počasí zajížděla juniorka v neděli do Ostravy. V místní části Radvanice nastoupila proti mladíkům z Baníku Ostrava. Domácí se ujali v úvodu zápasů vedení, ale zlínští postupně svou hru zlepšovali a na konci poločasu dokázali díky Masařovi vyrovnat. Ve druhém poločase zůstaly všechny šance nevyužity, a proto se body dělily.

V úvodu utkání byli lepším týmem domácí, kteří si vytvořili několik dobrých příležitostí. Nejprve po centru zakončoval na zadní tyči osamocený útočník, naštěstí jeho zakončení nebylo důrazné a Šiška stihl zasáhnout.

Na druhé straně se dostal po chybě v rozehrávce do zakončení Venený, ale jeho střela levou nohou mezi tři tyče nemířila. O pár chvil později musel být opět v pozoru Šiška, protože se na něj z úhlu řítil po výborném zpracování útočník, toho ale dokázal ustát a nepustil míč za svá záda.

Ale v 18. minutě již byl překonán. Po nedorozumění u zlínského vápna se prosadil po křižné přihrávce Bolf, 0:1.

Za dalších deset minut se znova radovali ostravští, bohužel pro domácí předčasně. Po standardní situaci se dokázali prosadit ze vzduchu, ale proti byl pomezní rozhodčí, který signalizoval ofsajd.

Po této situaci se začali osmělovat zlínští hráči a po odraženém míči zakončil krásnou střelou těsně nad břevno Budínského brány Sklenář.

A na konci poločasu už bylo vyrovnáno. Po křižném míči za obranu se prosadil přes obránce Masař, a ačkoli byl tísněn, dokázal prostřelit Budinského, 1:1.

Druhý poločas začali domácí sérií rohových kopů a po jednom z nich musel na brankové čáře zasáhnout Masař, který dokázal vyhlavičkovat míč na břevno zlínské brány.

V dalším dějství se hrál docela rychlý fotbal, ale obrany již byly pozornější a do větších příležitostí se nikdo nedostal.

Výjimkou je jen jedna příležitost Gettlera, kterého dokázal bravůrním zákrokem na brankové čáře vychytat Budínský. Body se tak zaslouženě dělily.

Další zápas hraje juniorka po reprezentační přestávce v neděli 21. 10 na domácím hřišti se Sigmou Olomouc.

FC Baník Ostrava U21 - FC FASTAV Zlín U21 1:1 (1:1)

FC Baník Ostrava: Budinský – Lehnert, Buchta, Bolf, Blejchař, Breda, Dziuba (46. Ptáček), Russmann, Dolba (70. Rizvanov), Chvěja, Mooc

FC Fastav Zlín: Šiška – Novák (82. Vičánek), Bačo, Tkadlec, Sklenář (68. Červenka), Gettler (87. Kolář), Zahradník, Tkadlec, Balić, Venený (87. Bychovskij), Masař

Branky: 18. Bolf - 44. Masař

ŽK: Mooc, Chvěja – Venený
Rozhodčí: Slabý - Caletka, Dresler