Juniorka vybojovala bod

11.03.2018

Podruhé za sebou se představili zlínští junioři na domácí půdě. Na zlínské Vršavě vyzvali posílenou juniorku Jihlavy a stejně jako minulý víkend uhrála nerozhodný výsledek 1:1.

Hned úvod utkání naznačil, že to bude pro zlínské velice těžké utkání. Hosté se v úvodu dostali díky standardním situacím a výškové převaze do tlaku.

A v 9. minutě se již poprvé radovali, naštěstí pro zlínské předčasně, protože jejich branka padla po tečované střele z ofsajdu. Bohužel za šest minut se už radovali oprávněně. Po standardní situaci z boku hřiště se prosadil hlavičkou v malém vápně Opluštil - 0:1.

V další fázi zápasu se žlutomodří dostávali před bránou soupeře jen sporadicky, míč na kopačkách totiž měli Jihlavští. Ti se, ale i přes územní převahu nedostávali do nějakých vyložených šancí.

A na konci poločasu si vytvořili i první tutovku domácí. Rychlý Gettler předběhl posledního obránce a ocitl se sám z boku před brankářem Kolářem, kterého bohužel neprostřelil.

Druhý poločas začali domácí poněkud aktivněji a dokonce dvakrát zahrozili po zakončení hlavou. Nejprve Votava tečoval na přední tyči přímý kop pár decimetrů vedle. A poté se musel již vytáhnout hostující brankář, aby zneškodnil hlavičku Nečase, který si pěkně naběhl na centrovaný míč.

Poté zase přidala Jihlava. Nejprve se po křižném míči za obranu dostal až do vápna jihlavský hráč, vše naštěstí uhasil dobrým obranným zákrokem Tkadlec.

Za chvíli se dostali hosté opět do zlínského vápna, kde bylo pořádně rušno. Jihlavští se snažili nadvakrát zakončit a hlavně při druhém obranném zákroku se dožadovali pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí byl proti.

Zlínští stále prohrávali a do konce zápasu zbývalo nějakých dvacet minut. Stav jakoby se nelíbil Votavovi a tak si vzal míč po autovém vhazování, navedl si ho před hostující vápno a střelou na přední tyč prostřelil Koláře, 1:1.

Hosté po inkasované brance přidali na tempu. Výsledkem byly tři velice nadějné situace. Nejprve se před Šiškou ocitl hostující útočník, mířil vedle. Poté se vytáhl právě i zlínský brankář, který vytěsnil po brejkové situaci střelu mířící na zadní tyč. A poslední střela z dobré pozice mířila naštěstí pro zlínské také pár centimetrů vedle. A proto omlazená juniorka vybojovala se silnou Jihlavou další bod.

V posledním zápase základní části Juniorské ligy zajíždí mladí ševci do Olomouce. Se Sigmou se utkají v pondělí 19.3 ve 13h.

FC FASTAV Zlín U21 – FC Vysočina Jihlava U21 1:1 (0:1)

Branky: 76. Votava – 15. Opluštil
ŽK: Matyáš, Nečas, Votava - Smejkal