JUNIORKA ZAKONČILA PODZIMNÍ ČÁST VÝHROU V BRNĚ

U21

03.12.2017

K poslednímu soutěžnímu utkání v roce 2017 nastoupila zlínská juniorka na umělé trávě v Brně – Ivanovicích proti mladíkům Zbrojovky. Ševci potvrdili roli mírného favorita a porazili hodně omlazenou sestavu brněnských.

Ve velice chladném počasí viděli diváci klasický zápas Juniorské ligy, tedy mnoho šancí a branek na obou stranách. Nejprve se hned na začátku utkání dral do šance Štípek, bohužel nestihl včas zakončit a jeho pokus byl sražen na roh.

V 11. minutě už padla první branka. Žlutomodří se dopustili chyby v rozehrávce a tu využil bravurním lobem přes Šišku domácí Holman, 0:1. Za chvíli mohlo být srovnáno, bohužel Tkadlec po přihrávce do vápna trefil pěknou střelou jen tyč Mrázkovy brány.

A ve 20. minutě se již ševci radovali. Štípek vybojoval míč, předal ho Podiovi a ten vyřešil přečíslení 4 na 2 nejlépe, jak mohl – dal gol. Vzal to na sebe a střelou z 20m nedal domácímu brankáři šanci, 1:1. Na druhé straně se zase připomněli domácí. Brankář Šiška neodhadl dobře dlouhý míč za obranu, měl ale štěstí, protože jeho místo zaujal Košák a míč mířící do brány pohotově odkopl do bezpečí.

Za chvíli se už zlínský brankář předvedl v lepším světle, vytáhl se proti střele z přímého volného kopu. A ve 33. minutě se osvědčilo krásné fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“. Nejprve někteří zlínští hráči už zvedali ruce po hlavičce Tkadlece, protože jeho zakončení mířilo přesně do brány, tam se ale na poslední chvíli ocitl domácí obránce a vyhlavičkoval míč. A z následného brejku se prosadil po pohotové střele domácí Jurásek a poslal domácí do vedení, 1:2.

Do poločasu zbývalo zhruba 15 minut a zlínští se drali neustále do útoku. Jejich aktivita se vyplatila. Ve 40. minutě Martin Mlýnek prostrčil míč mezi stopery na Votavu a ten si již věděl rady a překonal Mrázka, 2:2.

Zbrojováci se nestihli z inkasované branky ani oklepat a už poprvé v zápase prohrávali. Ve 42. minutě podnikli pěknou kombinaci Bartolomeu se Zhykolem, druhý jmenovaný předal míč ve vápně nehlídanému Nečasovi a ten střelou na zadní tyč poslal ševce do vedení, 3:2.

Druhý poločas začal podobně jako ten první, tedy větší aktivitou zlínských a hned po pár minutách málem přidal další branku Votavu, ale jeho razantní střelu dokázal brankář vyrazit na roh. O chvíli později vyslal krásnou přihrávku za obranu Podio na Bartolomea, ten v nadějné pozici střílel z voleje těsně nad.

V 64. minutě už zlínští slavili. Na kraji hřiště opět předvedli kombinaci Zhykol s Bartolomeem, a z jejich práce vytěžil další branku Votava, který prostřelil z hranice penalty Mrázka, 4:2. Ve zbytku zápasu byla zlínská juniroka hodně aktivní, domácí nepustila do žádného ohrožení své brány a navíc mohla přidat další branky. Největší šanci spálil střídající Víťa Mlýnek, který nedokázal zamířit mezi tři tyče po přihrávce Bartolomea.

Zlínská juniorka si i tak odvezla tři body z Brna a přezimuje na pěkném druhém místě tabulky Moravské části Juniorské ligy.

FC Zbrojovka Brno U21 - FC FASTAV Zlín U21 2:4 (2:3)

Branky: 11. Holman, 33. Jurásek - 40. a 64. Votava, 20. Podio, 42. Nečas
ŽK: 77. Kroutil, 87. Šustr - 48. Zhykol
Rozhodčí: Slabý – Polák, Hock
Diváci: 30

FC Zbrojovka Brno U21: Mrázek - Svensson (66. Obůrka), Zukal, Žalud, Hykš, Kroutil, M. Sedlák, M. Vintr (55. Sedlmajer), Slunský (26. Jurásek), Šustr, Holman (66. Papež)
FC Fastav Zlín U21: Šiška - Votava (80. V. Mlýnek), Košák, Tkadlec, Zhykol (69. Souza), Nečas, Zahradník, Štípek, Podio, Bartolomeu, M. Mlýnek (83. Štěpánek)