FC Zlín oficiální web

Juniorka Zlína v přípravě podlehla druholigové Olomouci B

19.01.2024

Po úvodní výhře nad Zlínskem si naše juniorka připsala v zimní přípravě první porážku. Svěřenci trenéra Davida Hubáčka nestačili v pátečním zápase na domácí béčko Olomouce, druholigovému týmu na umělé trávě v Řepčíně podlehla 0:2. Branky soupeře zaznamenali Kašpárek s Grečmalem.

„Konečný výsledek je zasloužený. Sigma byla fotbalovější, lepší. Od nás byl herně lepší první poločas, po prostřídání se nám to trošku rozpadlo. I tak jsme si vypracovali nějaké příležitosti ke skórování, soupeř měl ale taky šance,“ zhodnotil duel kouč Zlína B David Hubáček.

Mladší ševci dorazili na Hanou i s Jurou, Kulíškem a Poláškem. Zmiňovaná trojice se zatím připravuje s ligovým týmem, v pátek šla kamarádům z béčka vypomoct. „Kluci po dohodě odehráli první poločas,“ hlásí Hubáček.

Domácí začali v bráně s Trefilem, v základní sestavě byl i David Kašpárek, který se s olomouckou rezervou bude připravovat celý leden.

A byl to právě jednadvacetiletý odchovanec Přerova, který ve 23. minutě otevřel skóre zápasu. Kašpárek, jenž na podzim hostoval ve Zlínsku, dorazil do sítě míč po střele Šípa. „Soupeři jsme nabídli branku vlastní chybou při naší rozehrávce,“ posteskl si Hubáček.

Stejný hráč Sigmy se pak dostal do dobré příležitosti ve 35. minutě, kdy mu ke střele nabil Mikulenka. Ránu však jeden ze zlínských obránců srazil na roh. Na druhé straně několikrát zahrozili i ševci, pokus Ovesného vyrazil gólman Trefil, který si poradil i s dalšími pokusy mladých Zlíňanů. „Je škoda, že jsme nic z toho nevyřešili do gólu. Rozhodně se s tím dalo naložit lépe,“ míní Hubáček.

Krátce po změně stran se do šance dostal domácí Mikulenka, ale jeho pokus hosté srazili mimo tři tyče. Hanáci byli dál aktivnější a v 50. minutě zvýšili na 2:0. Střela Kašpárka se odrazila ke Grečmalovi, který se z dorážky nemýlil.

Sigma dál pokračovala v tlaku. Po hodině hry pálil z dobré pozice Uriča, ale jeho střela byla sražena na roh. O pár desítek později to hlavou zkusil jeho bratr Adam, který však mířil nepřesně.

„Narazili jsme na mladého a běhavého soupeře, ve druhé půli už jsme tahali za kratší konec,“ přiznává Hubáček.

„Jsme však ve fázi, kdy si zkoušíme nějaké věci, z čeho pramení některé chyby. Teď je na klucích, aby pracovali na jejich odstranění,“ přidává.

Soupeř dál držel balon na kopačkách, Zlínští se málokdy dostali na jeho polovinu. V 62. minutě však mohl snížit Hamalčík. Po chybné rozehrávce hanácké defenzivy šel sám na bránu, v úniku jej však skvělým zákrokem vychytal Koutný.
Olomouce měla i na konci střetnutí herně navrch, šancí však ubylo. Pět minut před koncem zápasu se ke střele dostal Huňa, na gólmana Zlína však nevyzrál.

Béčko ševců další zápas čeká příští sobotu 27. ledna, kdy na umělé trávě v brněnských Ivanovicích vyzvou divizní juniorku Zbrojovky.

SK SIGMA OLOMOUC B – FC ZLÍN B 2:0 (1:0)
Branky: 23. Kašpárek, 50. Grečmal.
Rozhodčí: Zelinka.