FC Zlín oficiální web

Mladí ševci remizovali ve Znojmě. Oba góly dal Bobčík, soupeř dohrával v deseti

19.08.2023

Náš B-tým bodoval i ve třetím letošním zápase MSFL, po remíze v Hranicích a výhře nad Blanskem si do třetiligové tabulky připsali další nerozhodný výsledek. Svěřenci trenéra Jana Jelínka hráli ve Znojmě nerozhodně 2:2. Mladí ševci po trefách Libora Bobčíka v první půli dvakrát vedli, soupeř ale góly Almeidy skóre pokaždé srovnal. Závěr utkání poznamenalo vyloučení domácího Grgiće, který v 78. minutě asistoval u vyrovnávací branky a při oslavě radostí vytrhl rohový praporek a po druhé žluté kartě musel ze hřiště.

Zlíňané krátkou přesilovku nevyužili, do Baťova města se vraceli s bodem. „Myslím si ale, že jsme si zasloužili všechny tři,“ míní hostující trenér Jan Jelínek.

„Znojmo ale nehrálo vůbec špatně. Bojovalo až do konce a za svoji snahu bylo také odměněno,“ přidává.

Zlín odehrál na jihu Moravy povedené střetnutí. Mladému týmu vyšel úvod utkání. V 11. minutě se opřel do míče Bobčík a dalekonosnou ranou z třiceti metrů překonal domácího gólmana Škugora.

Znojmo ale přispěchalo s bleskovou odpovědí, ze standardní situací a po nacvičeném signálu skóre srovnalo. Na konci perfektní souhry byl zblízka dorážející De Almeida. „Tam jsme nezareagovali dobře,“ posteskl si Jelínek. Také ševci v první půli udeřili po standardce. Po rohovém kopu a za přispění teče jednoho z domácích hráčů se hlavou prosadil Bobčík.

Ševci i po změně stran pokračovali v aktivní hře, sebevědomém výkonu. Navýšit vedení mohl po hodině hry střídající Martin Mlýnek. Zkušený středopolař se ocitl sám na hranici šestnáctky, jeho nepříliš prudkou ránu ale Škugor chytil.

Znojemští měli za stavu 1:2 i štěstí, tečovaná rána Švacha skončila na tyči.

Domácí zdaleka nebyli tak nebezpeční, ale soupeře předčili v efektivitě. Grgić přihrál z levé strany De Almeidu a znojemský forvard zblízka doklepl balon do sítě.

Znojmo šlo ale po klukovině Grgiće do deseti. Přesilovku mohl zužitkoval velmi dobře hrající Martin Mlýnek, pálil jen do tyče.

„Je to škoda. Celkově jsme si vypracovali více brankových příležitostí. Z pěti nebo šesti vyložených šancí jsme však dali jenom dvě branky, soupeři na ně stačily jenom tři tutovky,“ srovnání Jelínek.

Pro jeho tým byl sobotní souboj se Znojmem zajímavou konfrontací, protože v domácím týmu není žádný český hráč. „Soupeř nastoupil v rozestavení 3-4-3, takže jsme na to museli reagovat. Domácí měli v sestavě šikovné hráče, kteří byli dobří na míči, ale neustále komentovali výroky rozhodčího, žádali si fauly, karty. Taky byli lechtiví směrem dozadu,“ všiml si Jelínek.

Fotbalisté Zlína B v dalším zápase MSFL doma vyzvou Uherský Brod. Derby se hraje na Vršavě v neděli 27. srpna v 10.30.

MSFL, 3. kolo - 1. SC ZNOJMO FK – FK ZLÍN B 2:2 (0:1)
Branky: 17. a 78. DeAlmeida – 11. a 35. Bobčík. Rozhodčí: Malimánek – Fabeš, Landsman (Volf). Žluté karty: Almeida, Grgič – Hrdlička, Bachůrek. Červená karta: 78. Grgič (Znojmo). Diváci: 210.
Znojmo: Škugor – Trajkovič (69. Scapinello), Carneiro, De Almeida, Abdellaoui (46. Rachidi (90+1 Gavrič), Kilibarda, Gomes (46. Pereira), Frigerio (69. Neto), De Vasconcelos, Grgič, Lukčo.

Zlín B: Bachůrek – Jura, Slovák (86. V. Mlýnek), Kulíček, Hartman (66. Hönig), Číž, Hrdlička, Švach, Frolek (46. M. Mlýnek), Polášek (86. Fojtů), Bobčík (86. Červinka).