Omlazená juniorka veze bod z půdy posíleného Slovácka

U21

26.02.2018

Ke druhému soutěžnímu utkání nového roku zajížděla juniorka na půdu Slovácka. Domácí tým byl posílen o několik hráčů A-týmu v čele se zkušeným Velićem Šumulikovskim, ale ani to nestačilo na zlínské mladíky, kteří nastoupili i se dvěma kmenovými hráči zlínské U18 v základní sestavě.

Lepší vstup do utkání si mladí ševci představovat nemohli. Neuběhla ani první minuta a žlutomodří už vedli 1:0. Votava získal míč na posledním domácím hráči a předal ho Kopilcovi, který míč uklidil do prázdné brány.

Zlínští hýřili aktivitou a dostávali se do nadějných útočných akcí. Velkou šanci měl Votava, ale z boku zkušeného Daňka nepřekonal. To se ale povedlo ve 22. minutě Gettlerovi. Po výtečné přihrávce Kopilce se řítil Gettler sám na Daňka a toho pěkně obstřelil, 2:0.

Slovácko odpovědělo šancí Pospíšila, který vysoko přestřelil z nadějné pozice. A na druhé straně bylo za chvíli opět veselo. Votava využil výborné práce mladíků Bykovského a Kopilce, a přehodil vyběhnutého Daňka, 3:0.
Za další dvě minuty byl v obrovské šanci Votava, tentokrát byl ale úspěšnější domácí brankář, který vyrazil jeho střelu nohama. Na druhé straně mělo Slovácko dvě dobré příležitosti a z té druhé se prosadil tvrdou střelou domácí kapitán Šumulikoski, 3:1.

Druhý poločas začali lépe domácí a hned z první šance vsítili branku. Po střele z boku se prosadil Kubala, 3:2. Za zlínské mohl odpovědět Kopilec, ale jeho střela levou nohou mířila o kousek vedle. Poté začalo Slovácko přidávat na tempu a vypracovalo si několik příležitostí. Asi největší spálil Kubala, který neuklidil míč do sítě z malého vápna.

Vyrovnat se bohužel podařilo v 74. minutě Machalíkovi, který využil odraženého míče ve zlínské šestnáctce, 3:3. Žlutomodří ale nic nevzdávali a srdnatě bojovali proti zkušenějšímu týmu.

Slovácko sice mělo více ze hry, ale celý tým v čele s brankářem Šiškou už další branku neinkasoval. A proto si zlínští mladíci odvezli cenný bod a mnoho zkušeností ze hřiště posíleného Slovácka.

Další utkání hrají mladí ševci na Vršavě, v neděli vyzvou v 10:30 celek Třince.

1. FC Slovácko U21 - FC FASTAV Zlín U21 3:3 (1:3)

Branky: 31. Šumulikoski, 49. Kubala, 74. Machalík – 1. Kopilec, 22. Gettler, 26. Votava
ŽK: Šumulikoski, Hellebrand – Venený
Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Dohnálek
Diváci: 70

1. FC Slovácko: Daněk – Flasar (69. Mares), Hani (26. Tischler), Hellebrand (69. Vaďura), Kubala, Machalík, Pospíšil, Rezek, Šimko, Šumulikoski, Vasilijev

FC FASTAV Zlín: Šiška – Zahradník, Košák, Tkadlec A., Nečas, Venený, Gettler (85. Matyáš), Mlýnek M., Votava (90. Tkadlec R.), Bykovskij (55. Novák), Kopilec (64. Červenka)