FC Zlín oficiální web

PRVNÍ UTKÁNÍ ZIMNÍ PŘÍPRAVY ABSOLVOVALA JUNIORKA V HODONÍNĚ

U21

15.01.2018

První přípravný zápas sehrála juniorka na umělé trávě v Dubňanech, kde si je pozval třetiligový Hodonín. První půle skončila bez branek, za to v té druhé jich padlo hned pět a to tři do sítě Hodonína. Zápas byl pikantní i na trenérských pozicích, protože se proti sobě postavili dva bývalí spoluhráči zlínského klubu, konkrétně Jan JELÍNEK a od zimní přípravy nový trenér Hodonína Tomáš POLÁCH.

FK Hodonín – FC FASTAV Zlín U21 2:3 (0:0)

Branky: 49. a 62. Chwaszcz, 61. Mlýnek M.
FC FASTAV Zlín: Šiška (60. Lebánek) – Zahradník, Košák, Maršálek, Nečas (70. Mlýnek V.), Venený, Tureček, Mlýnek M. (80. Gettler), Gettler (46. Bykhovskyi), Mlýnek V. (46. Červenka), Votava (46. Chwaszcz), trenér: Jelínek.

První patnáctiminutovka byla ve zlínské režii a zlínští si v ní vypracovali dvě vyložené šance. Jenže Gettler ani Víťa Mlýnek nedokázali své šance tváří v tvář brankáři domácích zakončit mezi tři tyče.

Za chvíli měli i první brankovou příležitost domácí, jejich útočník vystihl špatnou malou domů brankáři Šiškovi, ten šel do souboje s útočníkem, který upadl, ale penalta se nepískala.
Zlínští byli v prvním poločase aktivnější a hrozili hlavně z rychlých protiútoků, se kterými měla obrana domácích velké problémy. Největší šanci na konci prvního poločasu spálil Gettler, nejprve jel sám na brankáře, který jeho střelu vyrazil a poté z dorážky místo zakončení do opuštěné brány hledal přihrávkou Mlýnka, který už byl vyhnán ze střeleckého úhlu.

Druhý poločas začal šancí Bykhovského, který se prodral až za posledního hráče domácích, ale na poslední chvíli byl jeho pokus zblokován. A pak jakoby se s brankami roztrhl pytel. Ve 49. minutě pádil po sérii odrazů sám na brankáře Chwaszcz, pro kterého nebyl problém střelou na zadní tyč otevřít skóre utkání, 1:0.

Na odpověď se dlouho nečekalo, hned za tři minuty po nakrátko rozehrané standardní situaci vypálil domácí hráč přesně k tyči, 1:1. Za chvíli se mohli radovat opět domácí, ale špatnou rozehrávku zlínských k brance nevyužili. To se jim ovšem povedlo o pár sekund později. Hodonínský hráč se dostal až k brankové čáře, odtud se snažil nacentrovat před bránu a měl takové štěstí, že míč zapadl přesně do vzdálenější šibenice zlínské brány, 1:2.

A v 61. minutě už bylo zase srovnáno. Rychlý protiútok zlínských využil po přihrávce Chwaszcze střelou z vápna Martin Mlýnek, 2:2. To nebylo ještě vše. Krátce po rozehrávce ze středového puntíku se míče ujali žlutomodří, Mlýnek vyslal průnikovou přihrávku mezi stopery, jeden z nich se jí snažil zabránit skluzem, to se mu povedlo, ale bohužel tak nešťastně, že míč poslal k noze Chwaszcze a ten jen míč uklidil do prázdné brány, 3:2. Zajímavostí je, že všechny tyto branky padly v rozmezí 13 minut.

Ve zbytku zápasu se zrodilo na každé straně po jedné šanci, domácí trefili po přehození našeho brankáře i břevno. Ale ani to nezměnilo, že z prvního utkání zimní přípravy vyšla naše juniorka vítězně.