FC Zlín oficiální web

Smolná ztráta. Juniorka Zlína přišla v nastavení alespoň o bod

18.03.2024

Ztratili náskok, nakonec i bod. Fotbalisté Zlína B nezvládli závěr vyrovnaného střetnutí v Blansku, gólem ze třetí minuty nastaveného času prohráli v 19. kole MSFL 1:2 a v tabulce třetí ligy klesli právě za sobotního soupeře na dvanácté místo. Mladé ševce srazila trefa Sedláka.

„Porážka nás hodně bolí, protože jsme zápas měli rozehraný velice dobře. Byli jsme velmi blízko bodu, mohli jsme i vyhrát, bohužel jsme soupeři vlastními chybami nabídli výhru sami,“ štve kouče zlínského béčka Davida Hubáčka.

V dalším mistrovském utkání měl k dispozici stejné hráče jako minulý týden při vítězné jarní premiéře s Hranicemi

Hosté měli v prvním poločase herně navrch, byli nebezpečnější a ve 40. minutě šli zaslouženě do vedení. Po akci Poláška a přihrávce Ovesného skóroval Latyr Ndiaye.

Senegalský forvard se prosadil už po čtvrt hodině hry, ale sudí Řezníček branku na pokyn asistenta kvůli ofsajdu neuznal. Ve 22. minutě pálil Ovesný do tyče.

Hned v úvodu střetnutí zazdil slibnou příležitost Ovesný, ránu Poláška zase zblokoval Smrčka.

Blansko naproti tomu nic nemělo, zahrozilo jen střelou Studeného doprostřed branky a několika nákopy.

Domácí se probrali až po přestávce. Zato Zlíňané nezachytili nástup do druhé půle a nechali se zmáčknout. „Blansko zvýšilo důraz, aktivitu. Zatlačilo nás a výsledek srovnalo,“ říká Hubáček.

Centr Jambora zužitkoval Tulajdan a bylo to 1:1. Hosty inkasovaná branka zase nastartovala, v další patnáctiminutovce byli lepší, ale druhý gól nepřidali.

Hrubku brankáře Kubici nepotrestal Hamalčík, gólem neskončil samostatný únik Švacha a neujaly se ani další hostující střely. Hrozil ale i soupeř. Němec však v těžké pozici pálil nad.

Klíčová chvíle přišla až v 93. minutě. Po nákopu z poloviny hřiště se míč dostal až k Sedlákovi a ten propálil bezmocného Slezáka. „Bohužel při druhém gólu jsme se chovali jako žáčci,“ zlobil se na svěřence Hubáček. „V takových situacích si musíme počínat úplně jinak,“ přidává.

Ševci už reagovat nedokázali, do Baťova města se vraceli s prázdnou. Odčinit venkovní porážku se pokusí za týden v neděli dopoledne proti posílenému Znojmu, za které nastupují pouze zahraniční fotbalisté.