FC Zlín oficiální web

Dominik Simerský před Spartou: Budeme se chtít odrazit od středečního výkonu


19.02.2021


V sobotu ševci doma přivítají atraktivního a těžkého soupeře. Do Zlína totiž zavítá druhý tým tabulky, Sparta Praha. To bývá vždy očekávaný duel pro fanoušky i samotné hráče. Což potvrzuje i obránce Dominik Simerský.

„Tím, že je to Sparta, tak motivaci má samozřejmě každý hned, protože všichni se rádi měří s takovým týmem,“ potvrzuje zlínský stoper, jehož výkony Pražanů pod novým koučem Pavlem Vrbou nepřekvapují. „Trenér Vrba je snad nejúspěšnější česky trenér, takže určitě mě to nepřekvapilo.“

V dresu Sparty se momentálně nejvíc daří Davidu Mobergu Karlssonovi. Švédský záložník za poslední dva duely nastřílel pět branek. „Podle momentální střelecké a herní formy je největší hrozbou, ale Sparta má v kádru tolik dobrých fotbalistu, že musíme být na pozoru před všemi hráči dopředu,“ upozorňuje osmadvacetiletý hráč.

Simerský proti Spartě nastoupil v lize šestkrát. Zatím však na výhru čeká. „Herně, co si vybavuji poslední zápasy, tak byly docela vyrovnané, takže určitě do toho půjdeme s čistou hlavou. Osobně jsem ale se Spartou ještě nevyhrál,“ přiznává. Tuto sérii by už konečně rád zlomil. Nejen on, ale i celý Zlín, který na vítězství čeká devět zápasů.

„Ta série je dlouhá a nepříjemná, ale na druhou stranu neodpovídá úplně dění na hřišti. Některé zápasy jsme měli zvládnou za tři body a byli jsme lepší, ale bohužel, tak to je a musíme se snažit to zase co nejdříve překlopit ve vítěznou šňůru. První příležitost bude v sobotu. Od středečního týmového a herního výkonu se budeme chtít odrazit,“ burcuje zlínský obránce.

Rychlý sled utkání po sobě mu problém nedělá. Spíš naopak. „Určitě jsme raději, že se rychle hraje, není v tom žádný problém,“ potvrzuje. Těšit ho může i zlepšené počasí. Teploty by neměly být pod nulou. „Terény ale určitě nebudou jen tak lepší, protože teď začnou být hodně podmáčené. Ale nedá se nic dělat. Jsme rádi, že můžeme hrát. Na některých stadionech mají kvalitní hřiště, ale jinak jsou podmínky pro všechny stejné,“ říká.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Bohemians349121334:4739
2.Jablonec348141244:5038
3.Pardubice341071738:4737
4.Karviná34781937:6229
5.Č. Budějovice34781941:6929
6.Zlín345121740:6827