Fotbalistky Zlína byly z poháru žen vyřazeny

30.11.2022

Zlínské fotbalistky v domácím poháru nepřezimují. Nad jejich síly byly v posledním soutěžním zápase tohoto roku prvoligové ženy Slovácka. Ty na Vršavě vysoko zvítězily a postupují do jarních bojů.

Žlutomodré holky do utkání nastoupily bez kapitánky Evy Vyvlečkové. Ta chyběla kvůli pracovním povinnostem. Domácí fotbalistky přesto šly do derby s odhodláním favorizované Slovácko, které nastoupilo v téměř nejsilnější sestavě, co nejvíce potrápit a ztížit mu postup do dalšího kola soutěže. Se soupeřem, který se v prvoligové tabulce dlouhodobě pohybuje v závěsu hned za pražskými S, ale dokázaly držet krok pouze prvních deset minut.

V 10. minutě utekla po pravé straně Jana Žufánková a přihrávkou po zemi našla na zadní tyči reprezentantku Anetu Poláškovou, jež střelou do prázdné branky otevřela skóre utkání. Fotbalistky Slovácka i nadále dobře kombinovaly a přidaly rychle další góly. Poločasové vedení 7:0 umožnilo trenérům Slovácka poslat do druhé části utkání na hřiště hned všech pět povolených náhradnic, avšak na výkonu týmu z Uherského Hradiště to nebylo poznat.

Fotbalistky Slovácka přidaly ještě dalších pět gólů, z nichž některé byly výsledkem rezignace domácích hráček při obranné činnosti. Přesto se zlínské fotbalistky snažily až do konce o vstřelení alespoň čestného gólu, avšak Barbora Marholtová, Vendula Machů i Sára Illéšová své šance prováhaly, nebo jim při jejich akcích chyběla větší podpora spoluhráček.

Pochvalu za sobotní výkon zaslouží snad pouze Ema Rozsypalová neúnavně bojující až do svého vystřídání kvůli zranění, a gólmanka Michaela Matlachová, která dokázala ještě několik šancí Slovácka zmařit. Ženy FC TRINITY tak slibně zahájenou premiérovou druholigovou sezónu zakončily neslavně, v zimní přestávce se budou snažit na tento debakl zapomenout a připravit se dobře na boje o záchranu ve druhé lize.

VÝSLEDEK – 3. KOLO POHÁRU ŽEN: FC TRINITY Zlín – 1. FC Slovácko 0:12 (0:7). Branky: 10., 26., 37. a 72. Polášková, 17. a 45. Morávková, 23. a 64. Žufánková, 48. a 81. Jonášová, 16. Bláhová, 90. Střížová. Rozhodčí: Koryčanská Ilona – Suchá Klára, Špidlíková Alexandra. Diváci: 80. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Martáková (64. Martináková), N. Ševčíková, P. Ševčíková – Marholtová, Korvasová (78. Kalandrová), Illéšová, Machů, Rozsypalová (78. Majerechová) – Bartlová (27. Žalková).