FC Zlín oficiální web

Jakub Kolář před Teplicemi: Dostali sedmičku v Plzni, teď se z toho oklepali proti Brnu. Nečeká nás jednoduchý zápas


22.12.2020


Zápas s Pardubicemi přinesl v sestavě ševců několik změn. Šanci dostali i mladíci, kteří na svou šanci v základní sestavě letos čekali. Mezi nimi byl i dvacetiletý obránce Jakub Kolář, který odehrál zatím jen minutu v duelu s Karvinou. Proti Pardubicím však naskočil od začátku a na hřišti vydržel celý zápas. 

“Měli jsme informace od trenéra, že to trošku prostřídá. Bylo to tak v plánu už na Slavii, ale jelikož se se Slavií nehrálo, tak se to posunulo na Pardubice. Takže nějaké změny jsme očekávali,” přiznává mladý zlínský fotbalista, jenž v lize nastoupil poprvé od 28. listopadu. “Cítil jsem se dobře. To že budu, hrát se definitivně rozhodlo až v den zápasu,” říká. 

Kolář letos odehrál několik zápasů za B-tým, ale poté co byla sezona přerušena, byl bez zápasového vytížení. “Hrál jsem za “béčko” nějakých sedm zápasů, takže to se dalo. Potom se to přerušilo, a to už je horší, jak z toho vypadneš a nehraješ vůbec zápasy. Trenér nás ale upozorňoval, že musíme být připravení na to, že se do sestavy jednou dostaneme a ten čas přišel teď,” popisuje zlínský mladík. 

V zápase si vypracoval i jednu šanci, s jejím provedením ovšem spokojený nebyl. “Já jsem tam vystoupil proti odraženému balónu, přemýšlel jsem, jestli to tam vrátím z první, nebo co s tím vlastně udělám. Tak jsem si to vzal a situace se vyvinula tak, že jsem mohl jít, ale úplně jsem to zazdil. Nakonec to nebyla ani střela, ani přihrávka,” lituje Kolář. 

Ševci nakonec v utkání brali bod za remízu 0:0, ale spokojenost nepanovala. Zlínští měli navíc. “Bod je pro nás určitě ztráta. Po tom průběhu zápasu si myslím, že bychom si zasloužili vyhrát. A měli jsme vyhrát. Těch šancí, co jsme neproměnili je opravdu škoda,” potvrzuje dvacetiletý fotbalista, který už vyhlíží středeční duel proti Teplicím. 

“Bude to bojovný soupeř. Nečeká nás nic jednoduchého. Spíš to bude o soubojích a o tom, kdo bude chtít víc vyhrát, než o fotbalovosti,” předpovídá. Rychlý sled zápasů v řadě mu problém nedělá. Spíše naopak. “Je to lepší než trénovat. Takto to má určitě každý hráč, že má radši zápasy než tréninky,” vysvětluje. 

Teplice však nejsou zrovna tím nejpříjemnějším soupeřem pro Zlínské. “Uvidíme, s jakou taktikou do toho zápasu půjdeme, ale nám určitě víc vyhovují zápasy, ve kterých můžeme chodit do rychlých protiútoků, než když musíme tvořit proti zavřené obraně,” přiznává Kolář. Navíc Teplice mají nového trenéra, a to tým může vždy nabudit. 

“Asi tam došlo k nějakému impulzu k hráčům po výměně trenéra. Dostali sedmičku v Plzni, teď se z toho oklepali proti Brnu, takže to nebude nic jednoduchého,” říká Kolář, na kterého čeká nejpozději hraný zápas kariéry. A zřejmě i na většinu daleko zkušenějších borců. Hrát den před Vánoci je v Česku rarita. 

“Ještě jsem to nezažil. Nejpozději co jsem kdy končil tak bylo loni myslím 14. prosince. Tohle je novinka, ale dá se to zvládnout. Nejsou zas takové mrazy, ani nesněží, takže je to v pohodě,” vysvětluje zlínský mladík, jenž bude trávit Vánoce doma s rodinou.

„Určitě si přes svátky odpočinu, vychutnám si cukroví, ale pak už budu muset zapojit nějaký ten výběh,“ těší se. 
 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627