FC Zlín oficiální web

Kulíšek sbíral v Tipsport lize cenné zkušenosti: Super zápasy. Škoda, že jsme je nezvládli výsledkově lépe


02.12.2022


Patří mezi perspektivní hráče s potenciálem a budoucností. Devatenáctiletý Patrik Kulíšek sice začal s fotbalem v divizním Slavičíně, ale svůj talent dávno rozvíjí pod dohledem trenérů na zlínské Vršavě. Podzim odehrál za juniorku, ale teď by se rád prosadil do prvního týmu.

Cenné zkušenosti stejně jako kamarádi z dorostu či béčka sbíral také při zápasech Tipsport ligy. Poločas odehrál proti Brnu, Trenčínu i Trnavě. 
„S kluky jsme rádi, že můžeme za áčko hrát. Každý chce chytit svoji šanci za pačesy. I já v zimní přípravě udělám všechno pro to, abych se probojoval do kádru a nastupoval i v lize,“ říká odhodlaně mládežnický reprezentant. 

Počítá s tím, že do přípravy půjde s ligovým mančaftem. V závěrečných třech přípravných duelech ukázal, že stojí za to s ním pracovat. Hrát může v obraně na stoperu i uprostřed zálohy na pozici číslo šest. Je rychlý, důrazný, nebojácný. Chybí mu snad jen lepší rozehrávka, logicky i zkušenosti. 

Proti Brnu ani slovenským soupeřům ale nepropadl. „Za mě to byly super zápasy. Jediná škoda, že jsme je nezvládli výsledkově. Herně to ale nebylo špatné,“ míní Kulíšek. 

Porážky mu vadily, ale těžkou hlavu z nich úplně neměl. Dobře ví, že skóre až tolik nikdo neřeší. „Šanci dostali hlavně mladí a méně vytížení kluci, jako jsem já. Týmy zkoušejí, hledají,“ vypozoroval. 

Ševci zakončili letošní kalendářní rok smolnou porážkou 0:1. Duel s Trnavou rozhodla jedna vydařená akce Spartaku a pohotové zakončení střídajícího de Azeveda.  

„V prvním poločase jsme byli lepší, akorát jsme nevyužili své šance. Je škoda, že jsme nedali žádný gól. Zápas ovlivnilo vyloučení v úvodu druhé půle, v deseti už jsme to měli těžší, přesto jsme minimálně mohli zápas zremizovat,“ je přesvědčený. 

Nyní má Kulíšek stejně jako zbytek zlínského týmu volno. Svátky a konec roku prožije doma s rodinou. „V sezoně jsem s rodinou ani kamarády moc nebyl,“ mrzí jej. 

Vánoce budou ve Slavičíně klasické, s pohádkami a cukrovím. Jen kapra u Kulíšků vymění za lososa, kterého si devatenáctiletý fotbalista dává společně se sestrou. 

Jinak se ala ryšavý mladík přecpávat sladkostmi nebude. „Od 26. prosince musíme plnit individuální tréninkový plán, takže se budu hlídat. Do té doby se budu spíše věnovat mimofotbalovým aktivitám, pak se ale začnu chystat,“ říká.
 
S letošním rokem příliš spokojený není. Jaro i podzim strávil v třetiligové rezervě, které pomáhal v MSFL. „Za vytížení jsem ale rád,“ přiznává.

Herní praxe mu rozhodně nechybí. Po novém roce se chce ukázat trenéru Vrbovi. „Těším se na něj a věřím, že dostanu nějakou šanci. Hlavní je ale tým, takže doufám, že to zvládneme a ligu v předstihu zachráníme a na konci sezony budeme hrát víc v klidu,“ přeje si závěrem nejen Kulíšek.  

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627