Lukáš Bartošák postoupil do čtvrtfinále play-off DATART E:LIGY

15.04.2020

Napínavý souboj o postup ze skupiny B nabídl duel jabloneckého Matouška se zlínským Lukášem Bartošákem. Ten se nakonec ukázal velmi důležitým a díky napínavé koncovce a vyrovnání v posledních minutách zápasu mohl postup mezi nejlepších šestnáct slavit zlínský zástupce.

Úvodní zápas skupiny B svedl proti sobě jabloneckého Jana Matouška a našeho Lukáše Bartošáka, kteří proti sobě odehráli téměř klíčový souboj v boji o druhou postupovou příčku ze skupiny. Matoušek hájil barvy italské Neapole, zatímco reprezentant zlínského Fastavu zvolil francouzský celek PSG. První půle byla z obou stran hodně opatrná a přinesla po jedné přesné trefě na obou stranách. Druhý poločas ovšem přinesl strhující bitvu a otevřenou hru nahoru-dolu. Matoušek se dostal do dvougólového vedení, ale pak si vybral slabou chvilku a Bartošák trestal jeho chyby dvěma rychlými brankami a srovnal na 3:3. Jablonecký hráč musel zvítězit, aby si zachoval reálnou šanci na postup do play-off, a šancí k rozhodnutí měl několik. Nakonec šel sice do vedení po nádherné střele Callejóna z 83. minuty, ale Bartošák ještě v nastaveném čase zvládl skórovat a vybojovat extrémně cenný bod do tabulky – 4:4.

Lukáš Bartošák potom ve svém druhém vystoupení vyzval velkého favorita celého turnaje Datart e:LIGA Challenge – Karla Knejzlíka a nevedl si vůbec špatně. Liberecký mladíček si vybral svoji oblíbenou Chelsea, ale Bartošák se proti němu se svým PSG překvapivě dlouho držel, a dokonce se dostal do několika nadějných pozic k zakončení. Do vedení šel ale přeci jen favorizovaný Knejzlík, když ve třicáté minutě otevřel skóre Hudson-Odoi. Reprezentant Ševců však ještě do přestávky srovnal po brance Neymara. Brzy po změně stran uklidnil své fanoušky Knejzlík druhým gólem po přesné střele Pedra k tyči. Závěr utkání potom nabídl dramatickou podívanou, protože hra byla velmi otevřená z obou stran. Dvacet minut před koncem oba hráči prostřídali a za chvíli mohl lehkovážnost Knejzlíka trestat Bartošák, ale Mbappé v rozhodující chvíli minul branku Chelsea. Překvapení dne se tedy nakonec nekonalo a liberecký hráč si došel pro třetí výhru ve skupině – 1:2.

Matoušek (JAB) – Bartošák (ZLN) 4:4 (1:1)
Bartošák (ZLN) – Knejzlík (LIB) 1:2 (1:1)
Matoušek (JAB) – Knejzlík (LIB) 1:4 (0:3)

Vyřazovací fáze má již stanovené termíny:
Všechny série čtvrtfinále se systémem na dvě vítězná utkání se odehrají ve středu 22. dubna – v podvečerních až večerních hodinách. Přesné časy ještě upřesníme.

Stejným modelem na odvetná utkání se odehrají série semifinále + o 3. místo a finále, a to v termínu středa 29. dubna.