FC Zlín oficiální web

Nepříznivá bilance? Je nejvyšší čas to zlomit právě teď, říká Libor Holík před Duklou


07.03.2019


Ševci si v minulém kole na půdě Baníku připsali první jarní vítězství. To nyní potřebují potvrdit doma proti Dukle, čehož si je vědom i Libor Holík, který poslední zápasy odehrál zpět na své pozici beka. 

Cítíš po vítězství tlak na potvrzení bodů z Ostravy?
Pokaždé chceme vyhrát. Teď, když jsme uspěli na Baníku, tak bychom chtěli ty tři body v domácím prostředí potvrdit. Úvodní dva domácí zápasy nám bohužel nevyšly, teď ale musíme udělat vše pro to, aby to už vyšlo a potěšili jsme doma své fanoušky. 

Bude to ještě o to důležitější po předchozích neúspěších?
Asi se to tak dá říct. Pro nás je to další zápas, který chceme vyhrát stejně, jako každý jiný. 

Je ten tlak větší, než před Baníkem? 
Já osobně si myslím, že doma musíme vyhrávat za každé situace. Tlak tam určitě je, ale my ten zápas prostě chceme zvládnout.

Jak moc ta výhra pomohla?
Psychicky pomohla hodně. Od začátku jara se nevyhrálo a teď na Baníku jsme to konečně zlomili. Povzbudí to o to víc, že to bylo proti silnému soupeři a v tak bouřlivém prostředí. Pomohlo to dost, ale pokud to nepotvrdíme, tak se vše maže. 

V čem může být tento zápas jiný, než na Baníku?
Na Baníku jsme hráli venku a přijeli jsme tam s cílem hrát z bloku. Uvidíme s čím přijede Dukla. Rozebereme si je na videu a připravíme se na ně. Hrají kombinační ofenzivní fotbal, tak uvidíme, s čím na nás vyrukuje. 

S Duklou nemáme příliš příznivou bilanci. Z posledních devíti duelů jsme dokázali pouze jednou vyhrát, čím to může být, že nám Dukla tak nesedí?
Netuším, čím to může být. Je nejvyšší čas to zlomit právě teď, kdy potřebujeme napravit předchozí nezdary a jak jsem již řekl, potvrdit body z Ostravy. 

Jak se ti proti Dukle hraje?
Hrají nepříjemně, hodně se mění a rotují po hřišti. Je to náročnější na sledování toho pohybu, ale zase si myslím, že tam můžou vznikat okýnka. Věřím, že když se do nich dostaneme, tak jich můžeme využít.

Je pro tebe umístění Dukly překvapením?
Dukla vždycky hrála dobrý fotbal, takže překvapení to pro mě určitě je. Navíc mají poměrně dobře složený kádr. Zkušený Ďurica, který to řídí zezadu, v útoku zase Holenda. Pak hráči jako Podaný, Milošević, Tetour. 

Poslední zápasy jsi odehrál na pravém kraji obrany, je to velký rozdíl oproti záloze? 
Přicházel jsem jako bek a tuto pozici mám tak více zažitou. Hlavně jsem rád, že dostanu příležitost v základní sestavě, a jestli je to v obraně nebo v záloze, je celkem jedno. Na obou pozicích se snažím odevzdat pro tým maximum. 

Je ti příjemnější bránit nebo útočit?
Moderní obránce musí bránit i útočit, takže mi nevadí ani jedno. 
 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec338131242:4837
2.Bohemians338121332:4636
3.Pardubice33971734:4734
4.Karviná33781837:5829
5.Č. Budějovice33771939:6728
6.Zlín335121639:6627