FC Zlín oficiální web

Nerozhodný výsledek z Louk


31.08.2023


K poslednímu utkání v letošním roce, nastoupilo naše mužstvo proti  fotbalovému klubu SK Louky, který v letošním roce oslavil 90 výročí jeho existence. Před zahájením samotného utkání zástupce Krajského fotbalového svazu Pavel Brimus, odměnil za dlouholetou funkcionářskou práci v tomto klubu pány Ladislava Dědka, Karla Plška a Františka Janotu.
 

SK LOUKY - SG  FC ZLÍN 2:2 (hráno 2 x 35 min.)

Utkání zahájil v 16:00 hodin rozhodčí Ladislav Goňa a naše mužstvo nastoupilo v následující základní sestavě, kterou opět nominoval trenér Ivan Blaha, po konzultaci s nemocným trenérem Miroslavem Poláškem.

KRATOCHVÍL - MURKA,KROČA,BLAHA ml., MÁČALA - ČERVENKA,ONDA „C“, MACHŮ, KUKLA  - BŘEZÍK, HELLEBRAND

Na střídání připraveni: Cahyna, Janča, Drábek, Košař, Čechmánek, Gottwald
Střelci branek: M-Bassy, Mikáč - Gottwald, Machů

Nastoupili jsme s vědomím, že proti nám nastupují hráči „A“ mužstva SK Louky, kteří s úspěchem zahájili podzimní část nové sezóny v I.B třídě, v soutěžích řízených KFS zlínského kraje. Utkání zahájili hráči Louk očekávaným náporem s cílem, rozhodnout utkání hned v jeho úvodu. Naše velmi dobře organizovaná hra s důrazem na obranu jim v tom ale úspěšně bránila, včetně kavalitního výkonu našeho brankáře Petra Kratochvíla. Ten kapituloval až ve 29. min. po naší špatné rozehrávce senegalská posila M-Bassy vstřelil vedoucí branku soupeře. Po objektivním vyhodnocení našeho výkonu z prvního poločasu a taktickou úpravou intervalu střídání, jehož záměrem bylo eliminovat především rychlostní přednosti  hráčů soupeře, utkání „otočit“ v náš prospěch. To se nám hned v úvodní části povedlo. Vytvořili jsme si jednoznačný tlak na branku soupeře, k čemuž nás předurčovala naše technická hra a herní přehled. Po dobře zahrané standartní situaci se dostává k míči Michal Gottwald a přesnou střelou pod  břevno vyrovnává na 1:1. Tato krásná branka nám dodala ještě více sebedůvěry a po přesné kombinaci Kroča – Gottwald – Onda – Machů střílí Radek Machů naši vedoucí branku na 1:2. Po vstřelení vedoucí branky už utkání zodpovědně kontrolujeme a v poslední minutě utkání po zahrávaném rohovém kopu soupeře necháme zdvořilostně propadnout míč a hráč Miloš Mikáč z bezprostřední vzdálenosti překonává ve druhém poločase zodpovědně chytajícího Denise Čechmánka a vyrovnává na konečných 2:2.

Utkání se hrálo za velmi pěkného počasí se značnou diváckou kulisou. Vedení SK Louky připravilo svým příznivcům velmi zdařilé sobotní odpoledne, kterého využili i náhodní návštěvníci z řad cyklistů. Cyklosteska Zlín – Otrokovice totiž přímo sousedí s fotbalovým areálem SK Louky.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Bohemians349121334:4739
2.Jablonec348141244:5038
3.Pardubice341071738:4737
4.Karviná34781937:6229
5.Č. Budějovice34781941:6929
6.Zlín345121740:6827