Ševci po penaltovém rozstřelu postupují do čtvrtfinále poháru MOL CUP

25.10.2017

Fotbalisté Zlína v osmifinálovém utkání poháru MOL CUP nastoupili na půdě druholigové Vlašimi. Ševci šli do vedení po půl hodině hry brankou Železníka, domácí ale po hodině hry vyrovnali brankou Fotra. O postupujícím rozhodly až pokutové kopy, které zvládli lépe hráči Zlína.

FC Sellier & Bellot Vlašim

1:2 p

1:1

Osmifinále. kolo - MOL Cup, 25.10.2017, 15.00 hod.
Stadion Kollárova

FC TRINITY Zlín

Branky: 62. Fotr – 33. Železník ŽK: 5. Podio
Rozhodčí: Lerch – Černý, Koval.
Počet diváků: 804

FC Sellier & Bellot Vlašim: Beník – Kadlec, Piško, Štochl, Tusjak – Janda, Mara, Vodháněl, Skopec (108. Jeslínek) – Vyhnal (66. Hadaščok), Fotr.

FC TRINITY Zlín: Dostál - Bartošák, Hnaníček, Janíček, Matejov - Džafić, Podio (60. Traoré), Hronek (46. Jiráček), Kopečný - Železník (80. Diop), Mehanović.

První nebezpečí se zrodilo před bránou Zlína. Centr od rohového kopu sebral Fotrovi z hlavy Dostál a zabránil tak domácímu útočníkovi v zakončení. Přesto to byli Zlínští, kdo byl nadále aktivnější, do gólové šance se jim však nedařilo dostat.

Hned první šance ale skončila brankou. Železník si navedl míč a přesným zakončením nedal šanci domácímu brankáři Beníkovi. Poločasový náskok mohl těsně před koncem poločasu navýšit Kopečný, ten ale opět ztroskotal na domácím brankáři.

Hned v úvodu druhé půle mohli srovnat domácí, ale nejprve mířil hlavou vedle Mara. Následně v brejku utekl celé obraně Vyhnal, když už se ocitl i za zády Dostála, míč mu uskočil a získal pouze roh pro svůj tým.

O deset minut později již bylo ovšem srovnáno. Kadlec pláchl za obranu ševců a centrem našel hlavu Fotra, který rozjásal domácí stánek. Bylo srovnáno 1:1.

Zlín pak semknul domácí na jejich polovině, žádná vážnější šance se však nezrodila. Utkání další vážnější příležitost nepřineslo a tak se prodlužovalo. A hned jeho úvodu mohl dát vedení domácím Vodháněl, ale jeho střela na zadní tyč těsně minula branku. Těsně před koncem první půle nastavení byl na hranici pokutového území faulován Diop, následný přímý kop z dobré pozice zamířil Džafić pouze do obranné zdi.

Když o postupujícím nerozhodlo ani třicetiminutové prodloužení, rozhodnout musely pokutové kopy. S těmi si lépe poradili fotbalisté Zlína, kteří dokázali skórovat ve všech pěti pokusech. Trefili se Matejov, Mehanović, Diop, Traoré i Džafić, domácího Hadaščoka ve třetí sérii vychytal brankář Dostál. Ševci tak můžou dál živit naději na obhajobu poháru MOL CUP.