Ševci si poradili s Karvinou a vyhoupli se na třetí příčku tabulky

03.11.2018

Po minulé domácí výhře nad Spartou, uspěli ševci i nyní proti Karviné. V první poločase měli Zlínští herní převahu, ale obrana hostů držela pevně. Gólu se tak Letná dočkala až na začátku druhé půle, když otevřel skóre Vyhnal. Po něm se hned trefil Holík a bylo to 2:0. Karviná pak snížila na rozdíl jedné branky, ale své vedení už Zlínští udrželi. Díky tomu se tak minimálně do neděle udrží na 3. místě tabulky.

Počet diváků: 3372

FC Fastav Zlín: Dostál - Gajić, Hnaníček, Bačo - Bartošák, Jiráček (90. Hronek), Holík Libor (66. Holík Lukáš), Podio, Matejov - Vyhnal (80. Železník), Beauguel, trenér: Bílek.

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Krivák, Janečka, Jan Moravec – Lingr (89. Piroch), Smrž, Budínský (60. Galuška), Dramé, Letić (75. Ramírez) – Guba, trenér: Nádvorník.

V šesté minutě byla k vidění první velká šance utkání. Po centru ze strany se do hlavičky ve vápně vložil hostující Guba, jehož pokus po teči Dostála orazítkoval tyč branky. Následoval rohový kop, po němž se k odraženému míči dostal Letič a svou ránu z první nasměřoval kousek mimo. V desáté minutě však zahrozili také domácí. Pavel Vyhnal si vzal míč, potáhl si ho na střelu a vypálil ránu, jenž orazítkovala břevno karvinské branky.

Poté Zlínští kopali rohový kop. Na přední tyči hlavičkoval Vyhnal, ale v dobré příležitosti branku minul. V devatenácté minutě šel před branku vysoký míč na Beauguela, ale těsně před ním ho na poslední chvíli odvrátil obránce Karviné. V pětadvacáté minutě nacentroval míč do šestnáctky Gajič, do vzduchu se pověsil Beauguel, ale jeho hlavičku gólman Berkovec zlikvidoval.

V jednatřicáté minutě hledal Beauguel pěknou přihrávkou do vápna Vyhnala. Berkovec však byl u míče o chvíli dříve. Zlínští měli problémy s úpornou karvinskou obranou. Dopředu to šlo převážně vzduchem. Ve čtyřicáté minutě takto mířil centr na Vyhnala, ale obrana hostů byla připravena. První poločas tak skončil za stavu 0:0.

První akce druhé půle však hned skončila gólem. Bartošák poslal ze strany centr do vápna, tam se k hlavičce protlačil Pavel Vyhnal a svým prvním gólem v sezoně dal Zlínu vedení 1:0. O tři minuty později bylo ještě veseleji. Libor Holík se rázem ocitl za obranou Karviné a šel sám na gólmana. Pomalou přízemní střelou se mu povedlo obhodit Berkovce a poslal ševce do vedení 2:0.

Hosté za nepřiznivého stavu začali více útočit a v 51. minutě natáhl k dělovce Janečka a Dostál se musel hodně natahovat, aby jeho pokus vytěsnil na roh. V 58. minutě šli ševci do rychlého brejku, který po lajně táhl Jiráček. Do vápna mu nabíhal úplně volný Beauguel, ale zkušený záložník mu nenaservíroval přesnou přihrávku.

V 74. minutě ale náhle hosté udeřili a bylo tu drama. Smrž vyslal za obranu Petra Galušku, který se dostal za obranu a sám proti brankáři úspěšně zakončil k tyči. Karviná tak snížila na rozdíl jediné branky. V 78. minutě pak pálil z hranice vápna Jiráček, ale jeho pokus byl sražen na roh. V 87. minutě měli hosté šanci na vyrovnání. Centr do vápna prošel na Lingra, naštěstí domácí obrana jeho pokus zblokovala na roh. Závěr duelu si ševci pohlídali a nakonec dokráčeli k vítězství 2:1.