FC Zlín oficiální web

Ševci unikli prodloužení, postup v poháru proti Lanžhotu v závěru vystřelil Ndiaye


30.08.2023


Nebylo to vůbec jednoduché, ale zvládli jsme to. Ševci ve 2. kole MOL Cupu potvrdili roli velkého favorita, divizní Lanžhot zdolali 1:0 a v celostátním poháru postoupili do další fáze. Středeční zápas rozhodl v 87. minutě senegalský útočník Latyr Ndiaye. Ševci mají letošní pohárovou premiéru za sebou, nyní se začnou chystat na sobotní ligové derby se Slováckem.

TJ Sokol Lanžhot

0:1

0:0

2. kolo. kolo - MOL Cup, 30.8.2023, 17.00 hod.
Na Šlajsi, Lanžhot

FC Zlín

Branky: 86. Latyr Ndiaye ŽK: Koprna - Žák, Čelůstka, Černín, Bartošák
Rozhodčí: Julínek - Podaný, Mojžíš (Dvořáček)
Počet diváků: 1 671

TJ Sokol Lanžhot: Odráška - Koprna, Milota, Mikúšek, Pidruchnyi – Svoboda (59. Ravas), Totka, Krč, Ciprys (90. Včelka) - Balážik – Burac. Trenér: Hílek. 


FC Zlín: Rakovan – Reiter (46. Cedidla), Černín, Čelůstka, Bartošák – Dramé (77. Hrdlička), Bužek, Hellebrand (77. Číž), Žák (59. Vukadinović) – Kovinić (59. Slončík), Ndiaye. Trenér: Vrba. 


Trenér Vrba po vítězném ligovém zápase s Teplicemi vyměnil téměř kompletní jedenáctku, v sestavě zůstal pouze Reiter. Jinak šanci proti soupeři z divize dostali mladší a méně vytížení hráči. Poprvé v letošní sezoně nastoupili Rakovan, Bartošák a Hellebrand, větší porci minut v poháru dostali také Bužek, Černín, Kovinić, Ndiaye nebo Žák. 

Naproti tomu domácí trenér Hílek nasadil stejné borce jako o víkendu v mistrovském utkání proti Líšni B. 

Ševci měli od úvodu utkání herně navrch, soupeř ale dobře bránil, bojoval. Náš tým se ale i tak dostával kombinační hrou do zakončení, ke střelám. 

Jako první ale zahrozili domácí. Po rohovém kopu se dostal k míči útočník Burac, z šesti metrů ale mířil vysoko nad. Zlíňané odpověděli šancí Ndiayeho. Vysoký Senegalec se v pokutovém území dostal k míči, ale mířil nepřesně. Ve 22. minutě uklouzl domácí gólman Odráška, balonu se zmocnil Kovinić, ale zaváhání brankáře Lanžhota nepotrestal. Vzápětí se ke střele dostal Ndiaye, střílel po zemi ke vzdálenější tyči, balon ovšem skončil těsně vedle. Čtyřiadvacetiletý Afričan hýřil v první polovině zápasu pohybem, byl nejaktivnějším zlínským hráčem, ale v zakončení nebyl přesný. I další střela Latyra Ndiayeho šla mimo. 

Asi největší šanci první půle se náš tým vypracoval ve 33. minutě, kdy Žák našel Koviniće, chorvatský forvard si pohrál s trojicí bránících hráčů, ale ve výhodné pozici pálil mimo. 

Ševci měli i po změně stran výraznou převahu, z trvalého tlaku ale žádné extra velké šance nevytěžili. Naši hru rozhýbal střídající Slončík, který se proti přehuštěné domácí obraně snažil něco vymyslet, ale fotbalisté Lanžhota dál poctivě a obětavě bránili. 

V 53. minutě mířil Bartošák z trestného kopu vysoko nad, následně střílel Žák po zemi vedle. Nadšeně hrající domácí odpověděli přízemním centrem Balážika, na jeho přihrávku těsně nedosáhl Cypris. Velké varování pro favorita přišlo v 71. minutě, kdy Krč technickou střelou z hranice šestnáctky mířil do břevna. 

Ševci měli i štěstí, v závěru šli ale za postupem daleko víc a nakonec odpor soupeře zlomili gólem. V 86. minutě se prosadil Latyr Ndiaye, který nám zajistil postup do další fáze. 

Nyní ale musíme přepnout na ligový režim. Už tuto sobotu nás totiž od 15:00 čeká derby na Slovácku. 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Bohemians349121334:4739
2.Jablonec348141244:5038
3.Pardubice341071738:4737
4.Karviná34781937:6229
5.Č. Budějovice34781941:6929
6.Zlín345121740:6827