Ševci v horké generálce zdolali Líšeň. Parádní obrat dvěma góly završil Tkáč

15.07.2023

Ševci nenašli přemožitele ani v posledním pátém přípravném zápase. Náš tým v generálce porazil na Letné druholigovou Líšeň 4:2 a naladil se na blížící se start FORTUNA:LIGY. Brňanům nepomohlo ani dvougólové vedení, které jim povedenými střelami zařídili Lutonský a Sokol. My jsme totiž výsledek na přelomu obou poločasů srovnali. Nejprve skóroval dorážející Čelůstka, hned po změně stran se tečovanou ranou prosadil Dramé. Obrat pak v závěru završil dvěma trefami Tkáč.

FC Zlín

4:2

1:2

léto - 5. kolo - Přípravné zápasy, 15.7.2023, 10.30 hod.
Stadion Letná

SK Líšeň

Branky: 79. a 83. Tkáč, 43. Čelůstka, 46. Dramé - 24. Lutonský, 41. Sokol
Rozhodčí: Volek – Paták, Žurovec
Počet diváků: 514

FC Zlín: Dostál (75. Rakovan) – Kolář (69. Hellebrand), Simerský, Didiba (80. Číž) – Cedidla (46. Reiter), Janetzký (69. Hrdlička), Bužek (46. Dramé), Slončík (46. Tkáč), Čelůstka (46. Bartošák) – Ndiaye (37. Vukadinović), Žák (69. Kovinić)

SK Líšeň: Vajčner – Černín, Jeřábek (9. Otrísal, 39. Pašek), Mezera – Sokol (76. Weber), Polášek (60. Aldin), Čermák (76. Raab), Matocha, Machalík (60. Ulbrich), Lutonský – Vandas (60. Vlasák)

Sobotní zápas, který se hrál na Letné, poznamenalo obrovské vedro.

Trenér Vrba poprvé v přípravě nasadil obránce Cedidlu, který absolvoval mistrovství Evropy hráčů do 21 let a doháněl tréninkové manko, premiéru ve zlínském dresu si odbyl útočník Žák, jenž domácí mužstvo vedl coby kapitán.

Ševci zahrozili hned v první minutě. Po rychlé akci a centru z pravé strany zakončoval Ndiaye, ale v záklonu hlavou minul branku.

Náš tým byl v úvodu střetnutí aktivnější, Didiba po rohu Čelůstky mířil jen do brankáře Vajčnera.
Brňané brzy po začátku přišli o zraněného kapitána Jeřábka, na začátku střetnutí se spíše bránili.

Zato ševci se dál tlačili do zakončení, hrozili. Ve 20. minutě po Slončíkově vysunutí pálil Ndiaye po zemi těsně vedle.

Do vedení šla ale Líšeň. Domácí obrana za sebou zapomněla Lutonského, jenž chytrým pokusem přehodil gólmana Dostála. Byla to vůbec první střela hostů v zápase.

Líšni v sobotu na Letné vycházelo takřka všechno. Chvílí před půlí Bužek odvrátil balon jenom k Sokolovi a ten parádní ranou z pětadvaceti metrů překonal Dostála.

Náš tým ale dokázal bleskově reagovat. Kontaktní branku vstřelil krajní obránce Čelůstka. Navrátilec ve zlínském dresu zblízka doklepl míč do sítě po akci Cedidly a Vukadinoviće na pravé straně. Pro zkušeného beka to byla vůbec první branka v prvním týmu.

V tu chvíli už nebyl na hrací ploše Ndiaye. Senegalský forvard se po půlhodině hry ve vzdušném souboji srazil s Otrísalem a stejně jako protihráč musel s poraněnou hlavou střídat.

Pro oba borce přijela na Letnou sanitka a museli na vyšetření do nemocnice.

Ševcům parádně vyšel nástup do druhé půle. Ránu Tkáče ještě obránce Líšně odvrátil, ale střela Dramého i za pomoci lehké teče Čermáka zapadla ke vzdálenější tyči.

Náš tým měl po změně stran herně navrch, šel si za obratem. Další pokus Dramého zblokoval obránce Líšně, gólem neskončil průnik Tkáče ani dorážka Reitera.

V 70. minutě hlavičkoval osamocený stoper Simerský jen do připraveného brankáře Vajčnera.

Prosadil se až David Tkáč. Velmi aktivní středopolař nejprve zblízka prostřelil Vajčnera, vzápětí udeřil po centru Číže.

Pátá trefa Hrdlička neplatila kvůli ofsajdu.

Ševci tak po velmi dobrém ofenzivním výkonu zdolali Líšeň 4:2 a zakončili herní část letní přípravy. Chystat se na start FORTUNA:LIGU ale budou dál.

Do nové sezony vstoupí příští sobotu na hřišti nováčka z Karviné.