Ševci začali Evropskou ligu remízou 0:0

14.09.2017

První zápas, první bod. Zlín začal svou pouť Evropskou ligou bezbrankovou remízou 0:0. Sheriff měl více šancí, ovšem v utkání zazářil skvělý Stanislav Dostál, jenž ševce nejedou podržel. Největší příležitost si Zlín vypracoval zásluhou Vukadinoviće, ale ani ten neuspěl. Druhý zápas ve skupině skončil taktéž 0:0. Všechny týmy tak mají na kontě po jednom bodu.

FC Zlín

0:0

0:0

1. kolo - Evropská liga UEFA, 14.9.2017, 19.00 hod.
Andrův stadion

FC Sheriff

ŽK: 66. Ekpai – 38. M. Sušić, 41. Kulušić
Rozhodčí: Dallas – Stewart, Mulvanny
Počet diváků: 4 499

FC Zlín: Dostál – Holzer, Gajić, Bačo, Matejov – Vukadinović, Jiráček (C), Traore, Ekpai (68. Bartošák) – Mehanović (83. Džafić), Železník (62. Diop)

FC Sheriff: Mikulić – Racu, Posmac, Kulušić – Sušić (C), Brezovec (72. Kendyš), Anton, De Nooijer, Da Silva Leite – De Macedo da Silva (87. Tripić), Mugoša (80. Damascan)

Utkání začalo v pozvolném tempu a míč na kopačkách držel převážně Tiraspol. Ten si taky vypracoval v 5. minutě obrovskou šanci. Po centru od brankové čáry se dostal k hlavičce před Dostálem da Silva. Ten namířil míč k zemi, ale zlínský gólman skvělým zákrokem vykopl míč z brankové čáry. V 10. minutě nechybělo moc Vukadinovićovi, aby dosáhl na přihrávku za obranu. Míč mu ale o kousek uskočil a skončil v náruči gólmana.

Ve 21. minutě prolétl nebezpečný centr zlínskou šestnáctkou a zamířil až k Ekpaiovi, jenž se snažil do rychlého brejku vyslat Mehanoviće, ale jeho přihrávka skončilo mimo. O chvíli později byl zase blízko k hlavičce před brankou Ekpai, ale centr byl na drobného záložníka až příliš vysoký. Ve 29. minutě to zkoušel individuálně Da Silva. Měl proti sobě dva obránce, přesto se protlačil ke střele, kterou však Dostál v pohodě zlikvidoval.

Po faulu na Vukadinoviće viděl ve 38. minutě první žlutou kartu zápasu Sušić a Zlín zahrával standardku. Ta se ševcům moc nepovedla, ale hned poté prošel centr do vápna, kde Železníkovi chyběl jen kousek, aby dosáhl na skákavý balón. Velkou šanci viděli diváci ve 42. minutě. Mehanović zahrával standardku z kraje velkého vápna, poslal střílený centr před branku, kde do něj vložil nohu Železník a jen o kousek přestřelil břevno branky Mikuliće.

Do druhé půle se tak šlo za stavu 0:0. Ovšem krátce po začátku měli hosté velkou šanci. Da Silva vybídl ke střele Mugošu a nebýt skvělého zákroku Dostála, už by Zlín prohrával. Trvalo to tři minuty a na světe byla další šanci Sheriffu. Ke střele se protlačil De Nooijer a Dostál musel vytáhnout další ze svých excelentních zákroků. Tlak moldavského celku ale stále pokračoval.

V 55. minutě Dostál zasahovat nemusel. Jen přihlížel, jak se k centru ze strany procpal De Nooijer a jeho rána z první skončila jen kousek vedle levé tyče zlínské branky. V 70. minutě přišla obrovská šance Zlína. Vukadinović prošel do vápna, z boku vyslal jedovatou střelu, kterou Mikulić vyrazil konečky prstů a jen kousíček chyběl Bartošákovi, aby se dostal k dorážce před prázdnou brankou. Velká škoda.

V 85. minutě natáhl ke střele z pětadvaceti metrů Džafić, ale jeho dělovka minula branku asi o dva metry. V závěru ještě ševci kopali dva rohy, ale ani jeden se neujal. První zápas v Evropské lize tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.