FC Zlín oficiální web

Ševci zahájili přípravu výhrou nad třetiligovým Třincem. Skórovali Simerský a Hamalčík


24.06.2023


Našemu týmu první letní přípravný zápas před novou ligovou sezonu výsledkově vyšel. Ševci v sobotním dopoledním zápase na Vršavě zdolali třetiligový Třinec 2:0 a dodali si chuť do další tvrdé práce. Branky zaznamenali stoper Dominik Simerský a osmnáctiletý útočník Radim Hamalčík. Brankáři Dostál a Rakovan, který se prostřídali mezi třemi tyčemi, proti soupeři ze Slezska neinkasovali.

FC Zlín

2:0

1:0

léto - 1. kolo - Přípravné zápasy, 24.6.2023, 11.00 hod.
Fotbalový areál Vlastislava Marečka

FK Třinec

Branky: 8. Simerský, 77. Hamalčík

FC Zlín: 1. poločas: Dostál – Polášek, Simerský, Kolář, Obadal, Kulíšek – Janetzký, Hrdlička, Bobčík, Drame – Fantiš 2. poločas: Rakovan - Obadal, Reiter, Didiba, Bartošák - Tkáč, Slončík, Vukadinović, Číž - Bobčík, Hamalčík. Trenér: Vrba


FK Třinec: Adamuška (46. Fabisz) – Omasta, Simon (46. Mieszek), Brak, Slaninka (46. Szewieczek) – Machuča (46. Brodziansky) – Vlachovský, Holík (46. Burgo), Clement (46. Kania) – Samiec, Turyna. Trenér: West


„Byl to typický první zápas, který rozhodně splnil účel. Chtěli jsme vidět v akci všechny kluky, co máme momentálně k dispozici. Výsledek v této fázi přípravy pro nás není až tak směrodatný, za výhru jsme ale rádi. Celkově byla hra spíše neurovnaná. I tak v naší hře byly poměrně slušné pasáže. Škoda, že jsme další akce nedohráli a nepřidali další branky,“ lituje asistent trenéra Vít Vrtělka.

Hlavní kouč Vrba nakombinoval sestavu. V obou poločasech nastoupili zkušenější hráči i mladíci. 
Domácí postrádali reprezentanty Cedidlu a Koviniće, v rekonvalescenci jsou Hellebrand, Bužek a Jeřábek. Naopak proti bývalému klubu si zahráli Kryštof Obadal a Lukáš Hrdlička. Oba mladíci v minulé sezoně působili právě v Třinci.

Skóre otevřel hned v 8. minutě stoper Dominik Simerský. Vysoký zadák se prosadil po rohovém kopu. 
Zlíňané si v první půli vypracovali další slušné příležitosti, ale skóre 1:0 se již nezměnilo. V zakončení neuspěl Drame ani další.

Naši hráči měli i po změně stran herně navrch a byli dál nebezpečnější. Do zakončení se tlačil hlavně Hamalčík. Mladý forvard ale dvě vyložené šance zahodil, prosadil se až v 77. minutě, kdy zužitkoval přihrávku Reitera a upravil na konečných 2:0.

Slezané ve druhé půli zahrozili jenom po několika standardních situacích, ale přes organizovanou obranu ševců se neprosadili.

Náš tým další zápas sehraje ve středu dopoledne proti Žilině. Utkání se na Vršavě hraje od jedenácti hodin.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Bohemians349121334:4739
2.Jablonec348141244:5038
3.Pardubice341071738:4737
4.Karviná34781937:6229
5.Č. Budějovice34781941:6929
6.Zlín345121740:6827