Tečku za druholigovým podzimem žen udělala domácí porážka s béčkem Sparty

07.11.2022

Fotbalistky FC TRINITY Zlín zakončily podzimní část své druholigové soutěže utkáním proti velkému favoritovi, béčku pražské Sparty. I když Sparťanky ve srovnání s prvním vzájemným zápasem v Praze tentokrát nenasadily „pendlerky“ z A-týmu, i tak za ně nastoupila řada mládežnických reprezentantek a na umělé trávě na Vršavě začaly velice sebevědomě.

Ženy v rudých dresech dobře kombinovaly a zejména jejich rychlost dělala domácím hráčkám problémy. Avšak ty dokázaly dlouho držet bezgólový stav, i když Sparta se dostala do první šance už ve 12. minutě, kdy její útočnice zblízka vystřelila nad. Několikrát potom dobře zasáhla domácí gólmanka Michaela Matlachová. Nestačila až na sólový nájezd ve 28. minutě, kdy ji útočnice Sparty překonala, ale míč stačila ještě před brankovou čárou odkopnout Nela Ševčíková na roh.

Ve 30. minutě domácí gólmanka nadvakrát zachránila nejprve nebezpečnou střelu k tyči a potom dorážku z bezprostřední blízkosti. Ale ve 31. minutě ji překvapila Aneta Tomanová střelou z dálky, která zapadla pod břevno. Sparta potom zvýšila své vedení hned o čtyři minuty později, když domácím obránkyním utekla Radka Lindáková a trefila se z úhlu přesně k tyči.

Domácí fotbalistky zahrozily až ve 36. minutě, ovšem se střelou Barbory Marholtové ze 20 metrů si gólmanka Sparty poradila, stejně jako s pokusem Terezy Bartlové po přihrávce Venduly Machů. Na druhé straně Michaela Matlachová odčinila své zaváhání při prvním gólu zmařením dalších dvou šancí Sparty.

Po přestávce se hra odehrávala zpočátku uprostřed hřiště bez velkých šancí. Až v 55. Kateřina Marcinková zopakovala akci své spoluhráčky Lindákové z prvního poločasu: utekla domácí obraně a prostřelila Michaelu Matlachovou z úhlu, tentokrát z pravé strany. Sparta se potom zaměřila spíše na hlídání svého náskoku a domácí hráčky do šancí nepouštěla. Do jediné se dostala Vendula Machů, jež předběhla po křídle svou strážkyni, avšak vystřelila pouze vedle branky.

Sparta přehrála domácí obranu ještě jednou v 72. minutě, kdy z malého vápna do branky dorazila míč Lucie Skrčená a zvýšila na 4:0. Domácí ženy i nadále bojovaly proti silnému soupeři a dočkaly se alespoň čestného gólu v 84. minutě, kdy rozhodčí odpískala penaltu po faulu obránkyně Sparty na Barboru Marholtovou. Samotná faulovaná hráčka se ujala provedení a poslala míč bezpečně k tyči.

Ženy FC TRINITY tak prohrály stejným poměrem jako v minulém utkání s olomouckou Sigmou, tentokrát ale s daleko silnějším soupeřem. Fotbalový podzim pro ně ještě nekončí, 17. 11. 2022 se utkají v Loděnicích u Opavy s domácími ženami o postup do třetího kola Českého poháru žen, v němž by v případě postupu přivítaly doma o víkendu 26. - 27.  11.  2022 FC Slovácko.

VÝSLEDEK – 10. KOLO 2. LIGY ŽEN: FC TRINITY Zlín – AC Sparta Praha „B“ 1:4 (0:2). Branky: 84. Barbora Marholtová – 31. Aneta Tomanová, 34. Radka Lindáková, 55. Kateřina Marcinková, 74. Lucie Skrčená. Rozhodčí: Karolína Jílková – Natálie Buchtová, Lucie Šabacká. Diváci: 65. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá (85. Martináková), Vyvlečková, Nela Ševčíková, Petra Ševčíková – Marholtová, Korvasová (89. Kalandrová), Rozsypalová, Machů – Bartlová (46. Novosadová), Žalková (81. Hájková).