V Luhačovicích jsme remizovali s Vyškovem

29.06.2024

Náš tým si v letní přípravě připsal druhý nerozhodný výsledek v řadě. Po úvodní remíze s brněnskou Líšní jsme se smírně rozešli i na hřišti v Luhačovicích s Vyškovem, sobotní dopolední duel skočil 1:1. Na úvodní branku hostujícího Tomáš Zajíce, který se prosadil hned ve 2. minutě, odpověděl po změně stran parádní ranou do šibenice Patrik Kulíšek.

FC Zlín

1:1

0:1

léto - 2. kolo - Přípravné zápasy, 29.6.2024, 10.30 hod.
Sportovní centrum Radostova, Luhačovice

MFK Vyškov

Branky: 57. Patrik Kulíšek - 2. Tomáš Zajíc ŽK: Natchkebia – Němeček, Mbonu
Rozhodčí: Zaoral – Pochylý, Lakomý
Počet diváků: 220

FC Zlín: Dostál (46. Bachůrek) – Slouk (46. Hönig), Simerský (46. Kulíšek), Bartošák (46. Hartman) – Polášek (46. Červinka), Didiba, Švach (46. Machalík), Číž (15. Ovesný, 80. Švach) – Buchvaldek (65. Slouk), Poznar (46. Ndiaye), Natchkebia (70. Polášek)

MFK Vyškov: Borek – Štěrba, Ngabo (46. Rees), Porč, Němeček, Sylla, Piško, Lacík, Ulbrich, Schön, Zajíc (46. Mbonu)

Trenér Bronislav Červenka v utkání proti druholigovému rivalovi postádal řadu hráčů, šanci tak znovu dostali i mladíci z juniorky.

Ševce z pozice kapitána vedl Tomáš Poznar, v základní sestavě byl i Lukáš Buchvaldek. Posila z pražské Dukly navlékla dres s číslem deset, na trávníku strávila hodinu.

Za Vyškov nastoupilo několik posil či hráčů, kteří jsou v klubu na zkoušce. Šlo o Štěrbu, Zajíce, Svobodu, Piška či Porče.

Hostům vyšel začátek, do vedení šli hned ve 2. minutě, kdy se tečovanou střelou prosadil Zajíc.

V úvodní čtvrthodině se nezaviněném střetu poranil koleno krajní záložník Číž, místo něj šel do hry jiný mladík Ovesný. Byl to právě střídající mladík, kdo se ocitl za vyškovskou obranou. Šel sám na brankáře Borka, který ale jeho kličku vystihl a velkou šanci zmařil.

Jinak jsme moc velkých příležitostí neměli.

Ani Vyškov moc vyložených šancí ve velkém vedru neměl, i proto skončil první poločas 0:1.

Úvodní část poznamenalo ještě zranění hostujícího Porče. Krajní bek MFK si stejně jako Číž poranil koleno a musel střídat.

I druhá půle byla vyrovnaná, bez výraznějších šancí. Ševci skóre srovnali po nádherné střele Kulíška z pětadvaceti metrů.

Náš tým po vyrovnávací brance ožil. Další dalekonosná rána Natchkebii skončila nad.

Vyškov byl ale nebezpečnější, vítězství byl nakonec blíž. Ve velké šanci ale neuspěl Kamara. Čtvrthodiny před koncem se po chybné rozehrávce Poláška řítil sám na gólmana Bachůrka útočník Mbonu, kterému v zakončení zabránil obětavým zákrokem Ovesný.

Druhá půle už byla rozkouskovaná střídáním, fauly, skóre 1:1 se nezměnilo.

Fotbalisté Zlína další přípravné utkání sehrají ve středu na sousedním Slovensku, kde vyzvou Ružomberok.