Výhru nad Prostějovem přinesl parádní finiš. Gólem a asistencí se blýskl Bartošák

08.07.2023

Náš tým neprohrál ani ve čtvrtém letním přípravném zápase. Ševci sice s druholigovým Prostějovem od 36. minuty, kdy se trefil Ciencala prohrávali, ale parádním finišem a dvěma brankami v závěru sobotní střetnutí skvěle otočili. Na obratu se podílel hlavně Lukáš Bartošák. Zkušený krajní obránce či křídelník nejprve asistoval u vyrovnávacího gólu Lukáše Hrdličky a v 87. minutě pak proměněnou penaltu zařídil výhru ševců nad Hanáky 2:1.

FC Zlín

2:1

0:1

léto - 4. kolo - Přípravné zápasy, 8.7.2023, 10.30 hod.
Fotbalový areál Vlastislava Marečka

1. SK Prostějov

Branky: 83. Hrdlička, 88. Bartošák z penalty - 36. Cienciala
Rozhodčí: Batík – Pochylý, Žurovec
Počet diváků: 200

FC Zlín: 1. poločas: Rakovan – Polášek, Simerský, Kolář, Čelůstka – Hellebrand (32. Didiba) – Fantiš, Tkáč, Slončík, Dramé – Ndiaye | 2. poločas: Bachůrek– Hartman, Hönig, Didiba, Bartošák – Kulíšek, Bužek – Hrdlička, Švach, Číž – Zábojník.

1. SK Prostějov: Vejmola - Zapletal, Elbel, Gabriš, Bolf - Cienciala, Macháček, Koudelka, Habusta, Bartolomeu, Malec | střídali: Pernatskyi, Moučka, Zapletal J., Kaulfus, Zbožínek

Sobotní dopolední zápas s Prostějovem poznamenala viróza, která se prohnala naší kabinou na závěr soustředění ve Velkých Karlovicích.
Trenér Vrba proti soupeři z druhé ligy postrádal hned sedmičku hráčů. Obránce Cedidla si plnil individuální plán, nemoc vyřadila ze hry brankáře Dostála, Vukadinoviće, Janetzkého, Reitera, Koviniće a taky Žáka, který si na premiéru ve zlínském dresu musí ještě počkat. Naopak další letní posila, navrátilec Tomáš Čelůstka, odehrála proti Hanákům první poločas.

Úvodní část byla vyrovnaná, v úvodu hrozili spíše hostí. Rána Macháčka ale skončila vedle a další akce zastavila pozorná zlínská obrana.
Ševci v první půli zakončovali hlavně po standardních situacích, které zahrával obránce Čelůstka. Nejprve zakončoval Ndiaye, po něm i Dramé, ale obě rány hostující zadáci zblokovali. Slibný pokud Slončíka šel jenom do boční sítě.

Do vedení tak šli ve 36. minutě Hanáci. Po centru kapitána Koudelky z pravé strany míč hlavou do sítě usměrnil nepokrytý Cienciala.

Kouč Vrba po krátké přestávce obměnil jedenáctku, do hry šlo jedenáct nových hráčů. Premiéru v prvním týmu si odbyli mladíci Hartman, Hönig či Zábojník, šanci dostal i Švach. V úvodu druhé půle zahrozil jiný mladík Bužek, brankář Prostějova ale skvěle zasáhl a míč vyrazil. Ševci se dál tlačili do zakončení, většinu akcí ale zastavila obětavá hostující obrana nebo brankář.

Prostějov po změně stran hrozil jenom výjimečně. Hanáci žádný z brejků nedotáhli, trestný kop vytáhl gólman Bachůrek bravurně na roh.
Náš tým ale zvyšoval tempo, úsilí, narůstající převaha vyústila ve dvě branky.
Nejprve se v 83. minutě po centru Bartošáka z levé strany hlavou prosadil neobsazený Hrdlička, vzápětí byl v pokutovém území soupeře faulován Kulíšek a sudí Batík ukázal na bílý puntík.

Penaltu s přehledem proměnil Bartošák, jenž ševcům zařídil třetí výhru v přípravě.

Ševci tak zvládli další letní šichtu a po volném víkendu najedou na ligový režim. Herní přípravu zakončí příští sobotu, kdy v generálce na FORTUNA:LIGU doma vyzvu Líšeň. Zápas se na Letné hraje od 10.30.