Ženy Zlína pokračují ve sběru podzimních bodů

21.09.2020

Fotbalistky Zlína i do třetice posbíraly všechny body, když v dalším kole Moravskoslezské ligy žen porazily rezervu ostravského Baníku 3:1. Méně už se dařilo dorostenkám, které Baníku vysoko podlehly, a na body nedosáhly ani mladší žačky proti klukům ze Slušovic.

Ženy přivítaly na domácí půdě tým Baníku. Silného soupeře se vůbec nezalekly a dokázaly si vytvářet gólové šance. Ne všechny z nich však byly využity, a tak byl závěrečný výsledek pouhých 3:1. Za předvedený výkon si holky zasloužily obdiv a pochvaly nejen trenérů, ale taky diváků, kteří přišli na zápas v hojném počtu. „Přeji si, ať ženský fotbal dokáže, že má své místo mezi sporty a dokáže divákům dělat radost,“ podotkl trenér Karel Dolina.

VÝSLEDEK – 3. KOLO MSLŽ: FC FASTAV ZLÍN – FC BANÍK OSTRAVA B 3:1 (1:0). Branky Zlína: 30. Ševčíková N., 63. Machů, 89. Machů. Sestava Zlína: Matlachová - Andrlíková, Vyvlečková, Kocurková, Ševčíková P., Machů, Kubicová, Šiblová, Novosadová, Jakešová, Ševčíková N. (Halová, Brzósková, Hanáčková, Navrátilová, Hájková, Hnilicová).

Dorostenky Zlína narazily zřejmě na nejtěžšího soupeře sezóny. Ještě v prvních deseti minutách žlutomodré odolávaly obrovskému náporu, ale potom se na ně snesla gólová smršť, které už zlínské děvčata nebyla schopna zabránit. Navíc protivník neustal ve svém snažení ani po přestávce a ze zápasu se stala jednostranná záležitost. „Pozitivní však jsou dva vstřelené branky a také obrovská bojovnost našeho týmu až do poslední minuty i za velmi nepříznivého stavu,“ okomentovali zápas trenéři David Ščuglík a Jan Langer.

VÝSLEDEK – 3. KOLO MSLD: FC FASTAV ZLÍN – FC BANÍK OSTRAVA 2:16. Branky Zlína: 25. Konečná, 43. Holubová. Sestava Zlína: Schovajsová - Hlavicová, Martináková, Zichová, Horňáková, Marholtová, Majerechová, Končená, Martáková, Holubová, Románková (Vidrmanová, Holíková, Kotrlová, Ovesná, Králíková, Kovačičová, Franková).

Mladší žačky Zlína odehrály další domácí zápas proti klukům ze Slušovic, který byl pro ně fyzicky hodně náročný. Na dvougólový náskok soupeře zareagovala brankou Průchová, ale zabránit dalším dvěma brankám do poločasu už naše holky nedokázaly. Po přestávce se zlínská hra v poli zlepšila. Holky se dostaly do několika šancí, ovšem vstřelit branku se už nepodařilo. Soupeř během druhého poločasu navýšil náskok o čtyři další góly na výsledných 1:8. Trenér Václav Stuchlík ovšem dodal, že musí pochválit všechny své svěřenkyně za velkou bojovnost a nasazení

VÝSLEDEK – 3. KOLO OP, sk. B ml. žáci: FC FASTAV ZLÍN – FC SLUŠOVICE 1:8 (1:4). Branka Zlína: 15. Průchová. Sestava Zlína: Bučková - Dobešová, Horčičková, Macegová, Průchová, Slaměnová, Třísková, Langerová, Vavrušová, Gajdošíková, Urbanová, Vidrmanová, Štochelová, Medková, Vičánková.