Zlínské fotbalistky nedosáhly na body ani v Praze

31.10.2022

Ženy FC TRINITY Zlín sehrály předposlední zápas podzimní části druhé ligy v Praze na Proseku proti FC Praha. Ve druhém kole s tímto soupeřem doma remizovaly 2:2. V odvetném utkání se musely obejít bez tří stabilních hráček základní sestavy Lucie Martákové, Nely Ševčíkové a Sáry Illéšové, a také trenérky Pavly Červenkové, která nemohla do Prahy odjet kvůli pracovním povinnostem. Z tuzemské metropole se žlutomodré holky vracely s porážkou 1:2. V tabulce zůstávají dál na posledním místě.

Žlutomodré holky opět nezachytily nástup do utkání, hodně míčů ztrácely nepřesnými přihrávkami a pražský tým, ve kterém opět nastoupilo několik starších hráček se zkušenostmi z první ligy, tak získal od začátku územní převahu. První nebezpečnou střelu musela Michaela Matlachová ve zlínské brance krýt v 8. minutě. O dvě minuty později zneškodnila vyloženou šanci z bezprostřední blízkosti, když domácí útočnice zůstala na malém vápně neobsazená. Ve 20. minutě nejlepší domácí hráčka Jana Červeňáková poslala centr po zemi z křídla před hostující branku, ale žádná z jejích spoluhráček míč nezasáhla.

Až ve 26. minutě se dostaly ke slovu zlínské fotbalistky: po rohu se míč odrazil k volné Editě Novosadové, která jej napálila nad břevno. Naproti tomu Michaela Matlachová se vyznamenala znovu ve 30. minutě, když sebrala po trestném kopu odražený míč z nohy pražské hráčky. Potom ještě vyrazila střelu z úhlu ve 33. minutě nad branku, nicméně v té době již hostující fotbalistky začaly hru vyrovnávat a dostávat se častěji na polovinu domácích. Ve 38. minutě si postavila míč k trestnému kopu z 25 metrů Barbora Marholtová, avšak poslala jej těsně nad břevno domácí gólmanky.

Po tradiční přestávkové domluvě v kabině žlutomodré holky začaly druhý poločas lépe: zpřesnily přihrávky a začaly více běhat, a rázem se hrálo převážně na polovině pražského týmu. Ve 48. minutě po přihrávce Evy Vyvlečkové pěkně vystřelila za hranicí šestnáctky Barbora Marholtová: vypadalo to, že se míč zakroutí do šibenice, ale nakonec ji těsně minul. Když už se zdálo, že zlínské ženy dostávají zápas do svých rukou, zapomněly za sebou domácí útočnici Andreu Jarchovskou, jež zblízka prostřelila Michaelu Matlachovou.

Tento gól opět srazil hostující ženy dolů a v 57. minutě je před další pohromou musela znovu zachraňovat jejich gólmanka, která si poradila s třemi po sobě následujícími dorážkami z bezprostřední blízkosti. Potom se již hrálo převážně ve středu hřiště, domácí zkušené hráčky spíše hlídaly výsledek. V 74. minutě Michaela Matlachová vyrazila střelu Sáry Šebrlové z trestného kopu na břevno, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru, a tento druhý gól domácí hráčky definitivně uklidnil.

Žlutomodré holky se prosadily až na konci utkání v 88. minutě: Vendula Machů utekla po pravé straně, obešla obránkyni domácích a poslala přesný centr na hlavu Emy Rozsypalové: hlavičku domácí gólmanka stihla ještě vyrazit, ale na dorážku hostující záložnice již byla krátká. V posledních nastavených minutách se ještě žlutomodré hráčky snažily o vyrovnání, ale domácím se podařilo hru rozkouskovat a uhájit těsné vítězství.

Utkání tentokrát hodnotil asistent Radek Maršálek: „Začátek zápasu byl pro nás hrozný. Dělali jsme mnoho chyb, neudrželi jsme míč a zbytečně ho hned ztráceli. Naštěstí pro nás soupeř žádnou svou šanci nevyužil i díky naší brankářce, která vše chytila. Od 25. minuty jsme začali konečně hrát naši hru a zatlačili jsme našeho soupeře. V druhém poločase jsme pokračovali stále v tlaku, ale bohužel jsme nedali gól a soupeř po jednom protiútoku a naší chybě v obraně vsítil první gól. Holky se snažily o vyrovnání, ale bohužel druhý gól z přímého kopu nás položil. V 88. minutě jsme sice dokázali snížit, ale pak jsme si nevytvořili žádný tlak na to, abychom vyrovnali.“

V posledním podzimním kole se fotbalistky FC TRINITY Zlín utkají s dalším pražským soupeřem, tentokrát s béčkem Sparty. Utkání se hraje na Vršavě v areálu Vlastislava Marečka v neděli 6. 11. 2022, začátek je v 15.00.

VÝSLEDEK – 9. KOLO II. LIGY ŽEN: FC PRAHA – FC TRINITY ZLÍN 2:1 (0:0). Branky: 56. Andrea Jarchovská, 74. Sára Šebrlová – 88. Ema Rozsypalová. Rozhodčí: Strejcová Tereza – Bartoníčková Markéta, Lábusová Anežka. Diváci: 50. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Vyvlečková, Hanáčková, P. Ševčíková – Marholtová, Rozsypalová, Bartlová (69. Žalková), Korvasová (79. Hájková), Machů – Novosadová (58. Kalandrová).