FC Zlín oficiální web

Zlínské fotbalistky se v Topolčanech vytáhly, i když střelecky vyšly naprázdno

31.01.2023

Fotbalistky FC TRINITY Zlín se vydaly k dalšímu přípravnému zápasu na Slovensko. Na přípravu je společně s juniorkami pozvaly ženy GFC (Girl’s Football Club) Topolčany, které hrají první slovenskou ligu žen, a po podzimu jsou v nejvyšší soutěži na Slovensku na šestém místě.

Trenérská dvojice žlutomodrých žen musela tentokrát v sestavě hodně improvizovat, protože kvůli zraněním, pracovním povinnostem i účasti ve volební komisi chybělo hned pět hráček ze stabilní sestavy: Vyvlečková, Machů, N. Ševčíková, Martáková a Illéšová. K dispozici bylo pouze 12 hráček, které doplnily dvě juniorky - Anna Smetanová a Gabriela Kalandrová. Ty nastoupily v zahajovací sestavě v obraně, a vedly si velmi dobře, což platí i o dvou nových hráčkách - Natálii Možíšové ze Sigmy Olomouc a Barboře Čipové z Baníku Ostrava.

Domácí ženy začaly hned od začátku útočit, zlínské fotbalistky se zprvu chvilku hledaly, ale postupem času vyrovnaly hru. To už však prohrávaly 0:1, když v 10. minutě po levé straně utekla obojživelníce Lenka Červená (kromě fotbalu reprezentuje Slovensko ve florbalu) a z úhlu prostřelila Michaelu Matlachovou v brance. Hra se potom odehrávala převážně ve středu pole, přičemž oba týmy se snažily držet míč pod kontrolou. Několik náznaků šancí na obou stranách zůstalo nevyužito, na straně FC TRINITY měly nejblíže ke gólu Sára Korvasová a Barbora Marholtová.

Do druhého poločasu hostující ženy nastoupily s odhodláním vyrovnat. Začaly dobře, rychle kombinovat a míč měly téměř stále na svých kopačkách. První půlhodina druhého poločasu se tak odehrávala převážně na polovině domácího GFC. A začaly přicházet i šance: největší z nich měla Ema Rozsypalová, která v 63. minutě po kolmé přihrávce Sáry Korvasové mezi stoperky postupovala sama na domácí gólmanku, ta ale dobře vyběhla a střelu dokázala vyrazit. Hned o minutu později mířila Ema Rozsypalová přesně k tyči, ovšem Manes Stachová, jež je členkou reprezentačního výběru Slovenska WU19, opět dokázala skvělým zákrokem zachránit.

A Ema Rozsypalová do třetice mířila o dvě minuty později na stejné místo, jenomže míč tentokrát domácí branku těsně minul. Výborná domácí gólmanka si potom poradila i s několika dalšími střelami z dálky. Domácí ženy naproti tomu využily jediné zaváhání žlutomodré obrany včetně vyběhnuvší Michaely Matlachové a jejich hráčka Adriana Balážiková do prázdné branky zvýšila na 2:0. Ženy FC TRINITY tak prohrály i další přípravné utkání, ale tentokrát si přinejmenším za druhý poločas zasloužily lepší výsledek.

Trenérka Pavla Červenková proto byla s nasazením a předvedenou hrou svého týmu spokojená: „Holky dnes zaslouží obrovskou pochvalu. Na zápas jsme jeli jen se 12 hráčkami doplněnými o dvě juniorky, ale všechny zápas odmakaly neskutečným způsobem. Škoda jen několika nevyužitých šancí. Věřím, že se od tohoto výkonu konečně odpíchneme nahoru. Zvláštní pochvalu si zaslouží juniorky Anička Smetanová a Gábina Kalandrová za to, jak ve stoperské dvojici zvládly první poločas.“

VÝSLEDEK – příprava: GFC Topolčany – FC TRINITY Zlín ženy 2:0 (1:0). Branky: 10. Červená, 81. Balážiková. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Smetanová, Kalandrová, Možíšová – Čipová, Marholtová, Rozsypalová, Korvasová, P. Ševčíková – Žalková. Střídaly: Novosadová, Martináková, Bartlová.