Zlínské fotbalistky souboj o špici zvládly a jsou první. Hattrickem se blýskla Zeťková

27.04.2022

Nesmírně důležitý duel osmého kola Moravskoslezské ligy žen v Prostějově zvládly zlínské fotbalistky na jedničku. Na hřišti svého jediného konkurenta v boji o první místo zvítězily 3:0.

Při příjezdu na prostějovský stadión přišla bouřka a spustil se prudký liják, takže chvilku to vypadalo, že utkání se bude muset odložit, protože voda stála jak na travnaté ploše, na které se mělo původně hrát, tak na sousedním umělém trávníku. Avšak počasí se nakonec umoudřilo, a střetnutí mohlo začít.

Ženy Zlína začaly dobře, snažily se o držení míče a kombinační fotbal, a získaly si tak mírnou převahu. Již v 7. minutě mohly jít do vedení: Kateřina Dohnálková si vyměnila míč s Barborou Marholtovou a ocitla se sama před brankou domácích. Vystřelila ale jenom do náručí gólmanky. I nadále se hrálo spíše na polovině Prostějova, ovšem akce končily na obraně domácích. Několik slibných akcí si hráčky Zlína pokazily samy zbrklými přihrávkami. Prostějovské ženy naproti tomu zahrozily jenom ze dvou rohů a z trestného kopu těsně před šestnáctkou. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Po přestávce začaly lépe prostějovské ženy, které se hned ve 46. minutě dostaly k rohu. Po něm přišla největší šance Prostějova, když centrovaný míč skončil na tyči branky Michaely Matlachové. V následné skrumáži se naštěstí nejrychleji zorientovala Lucie Martáková a odkopla míč do bezpečí. Hned o další minutu později ve středu hřiště vybojovala balón Nela Ševčíková a poslala jej do volného prostoru na křídlo do běhu Emě Rozsypalové, jež našla svým centrem před brankou Lenku Zeťkovou, a ta poprvé poslala míč do branky Prostějova.

Za další minutu mohla Ema Rozsypalová zvýšit: po úniku ze strany ji ale vychytala domácí gólmanka. Ženy Zlína se potom snažily držet míč, ovšem protiútoky Prostějova byly stále nebezpečné. V 68. minutě utekla po pravém křídle Barbora Marholtová, avšak její centr po zemi nenašel ani jednu z dobíhajících spoluhráček. Na 2:0 tak zvýšila až Lenka Zeťková v 72. minutě, když jí na gól přihrála Kateřina Dohnálková. Ta vybojovala míč u levé lajny a prošla až před branku domácích. A stejné hráčky se postaraly i o třetí gól v 80. minutě. Tentokrát Kateřina Dohnálková poslala uličku za obranu, a Lenka Zeťková tak mohla dovršit svůj hattrick. Ženy Zlína se touto výhrou dostaly na první místo tabulky Moravskoslezské ligy žen.

„Zápas začal ve vysokém tempu. Oba dva celky hrály velmi rychlý, kombinační fotbal. Hra byla od šestnáctky k šestnáctce, bez vážnějších šancí. Postupem času jsme získávaly převahu, ale bohužel bez gólového efektu… První půle skončila bez branek. Druhý poločas už nebyl tak rychlý, ale i přes nějaké slabší pasáže, se nám dařilo držet soupeře pod tlakem a po krásné křídelní akci jít do vedení. Soupeř měl za stavu 0:1 obrovskou šanci na vyrovnání, kterou naštěstí neproměnil, a my jsme zanedlouho zvýšily vedení na 0:2. Pak už byl zápas v naší režii a ještě se nám podařilo, opět po krásné akci, zvýšit na 0:3.  S velmi kvalitním soupeřem, se nám podařilo na jeho půdě uhrát vynikající výsledek a myslím si, že zápas se musel líbit i přítomným divákům, jelikož byl plný pohledných akcí z obou stran,“ potěšilo zlínskou trenérku Pavlu Červenkovou.

Další duel sehrají ženy ve žlutomodrém v sobotu 7. května na Vršavě od 17.30 hodin proti Hodonínu.

VÝSLEDEK – 8. KOLO MSLŽ: 1. SK PROSTĚJOV – FC FASTAV ZLÍN ženy 0:3 (0:0). Branky: 48. Zeťková Lenka, 72. Zeťková Lenka, 80. Zeťková Lenka. Rozhodčí: Mynařík Šimon - Franc Adam. Diváci: 30. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Hanáčková, Martáková, Novosadová – Machů, Dohnálková, Šiblová, Ševčíková N., Rozsypalová – Marholtová. Střídaly: Zeťková, Majerechová.