Zlínské fotbalistky statečně vzdorovaly Hradci Králové

17.10.2022

Zlínské fotbalistky se po dvou zápasech venku představily na domácím trávníku v areálu Vlastislava Marečka na Vršavě. Tentokrát je čekal momentálně třetí tým tabulky, FC Hradec Králové, který v loňské sezóně odmítl možnost postupu do I. ligy z druhého místa za béčkem Sparty. Žlutomodré holky srdnatě bojovaly a Východočeškám roli favoritek řádně znepříjemnily, ovšem na body to nestačilo.

Hradecké ženy od začátku ukazovaly, že patří do špičky soutěže právem. V prvních minutách utkání držely míč na svých kopačkách a vynutily si územní převahu. Domácím ženám trvalo zhruba deset minut, než se na trávníku rozkoukaly. Avšak v době, kdy začaly hru vyrovnávat, utekla po levé straně hradecká útočnice a po jejím centru Eliška Zemanová v 17. minutě hlavou otevřela skóre utkání.

Stejná hráčka přidala o devět minut později druhý gól Hradce, opět po akci z levé strany, když ji domácí obrana nechala na malém vápně neobsazenou. Zlínské hráčky se dostaly do zápasu až na konci poločasu po akci Sáry Korvasové, jež obešla tři protihráčky, a poslala míč ze šestnáctky do šibenice branky hradeckých žen.

Domácí fotbalistky však naplno probrala až důrazná domluva trenérky Pavly Červenkové a jejího asistenta Radka Maršálka o přestávce v kabině. Po pauze zpřesnily hru a zlepšily držení míče, avšak obrana Hradce Králové hrála pozorně a do velkých šancí domácí hráčky nepouštěla. Až v 57. minutě vyvezla míč z vlastní poloviny Eva Vyvlečková, narazila si jej před šestnáctkou s Barborou Marholtovou, ale svou střelu poslala vedle tyče hradecké branky.

O dvě minuty později po rohu hlavičkovala nebezpečně Vendula Machů, ovšem opět do nohy hostující obránkyně. „Votrokyně“ hrozily z rychlých protiútoků nákopy za obranu, které řešila včasným vybíháním spolehlivá Michaela Matlachová. Při nejnebezpečnější akci hostujících žen míč směřující do branky odvrátila Lucie Martáková.

V poslední minutě se po centru pustila Barbora Marholtová nebojácně do souboje s o hlavu vyšší gólmankou Hradce, která ji současně s míčem zasáhla do obličeje, ale rozhodčí tento zákrok neposoudila jako penaltový, a kopal se jenom roh. Ten obrana hostujících hráček odvrátila. Hradecké fotbalistky tak těsné vítězství uhájily.

„První poločas psychicky nezvládnutý. Bojácný výkon, korunovaný hrubými chybami v defenzívě. Soupeři jsme oba góly darovali na zlatém podnosu. Po přestávce nastoupil na hřiště zcela jiný tým. Bohužel Hradec si jednogólové vedení zkušeně pohlídal. Škoda, že jsme od začátku nehráli tak jak ve druhém poločasu, jelikož soupeř byl hratelný a je pro mě velkým zklamáním, že jsme ze zápasu nezískali žádný bod,“ přiznala zlínská trenérka Pavla Červenková.

Žlutomodré holky hrají další zápas opět doma, v odvetném utkání se střetnou s Olomoucí, kterou v prvním kole venku porazily 4:2. Utkání hrané na Vršavě v neděli 23. 10. 2022 začíná v 15 hodin.

VÝSLEDEK – 7. KOLO II. LIGY ŽEN: FC TRINITY ZLÍN – FC HRADEC KRÁLOVÉ 1:2 (1:2). Branky: 44. Sára Korvasová – 17. a 26. Eliška Zemanová. Rozhodčí: Hausnerová Monika – Dytková Šárka, Čampišová Natálie. Diváci: 50. Sestava Zlína: Matlachová – P. Ševčíková (68. Žalková), Martáková, Vyvlečková (78. Hájková), Hrubá – Rozsypalová, Marholtová, Korvasová (85. Bartlová), N. Ševčíková, Machů – Illéšová.