Zlínské žačky v oslabené sestavě nestačily na Brno

04.11.2022

Zlínské žačky se v předposledních podzimních kolech představily na hřišti brněnské Lokomotivy. Hostující výběr WU15 podlehl domácím 0:10, mladší žačky WU13 pak s brněnským týmem prohrály 3:9.

Starší kategorii WU15 čekal velmi těžký soupeř, který se pohybuje na úplné špici soutěže. Navíc trenéři Janečka a Tříska měli hodně starostí se složením sestavy, jelikož několik hráček základní sestavy se ze zdravotních důvodů nemohly utkání zúčastnit. Tým doplnily holky mladší kategorie WU13 a byl to opravdu křest ohněm. Konečný výsledek sice hovoří jasně, nicméně hra i přes neúplný tým úplně výsledku neodpovídala.

Dalo by se říci, že i přes svoji nezpochybnitelnou fotbalovost domácí hráčky využily téměř všechny příležitosti, které si vypracovaly, a to ať z pohledu herní kombinace, tak také z pohledu zakončení střelbou. Ta byla velmi přesná. Zlínské hráčky se i přes nepříznivý vývoj nevzdávaly a snažily se celé utkání. Nicméně již zmíněné oslabení týmu bylo znát a domácí celek využil všechny herní prvky k tomu, aby zvítězil.

Po utkání WU15 nastoupily k utkání své kategorie mladší žačky. I mladší kategorie Lokomotivy Brno patří mezi týmy první poloviny tabulky. „Utkání naše holky nezvládly hned na začátku, kdy po jedenácti minutách prohrávaly 0:3 po ospalém vstupu do utkání a zbytečných chybách,“ mrzelo zlínského trenéra Davida Ščuglíka.

Až po obdržených brankách začaly hrát hostující holky aktivněji a odměnou jim byla v 15. minutě branka Rozálie Píšové, jež snížila na 1:3. Poté nastal úsek, kdy i přes opětovné střídání všech zúčastněných hráček byla hra poměrně vyrovnaná. Další dvě branky však zlínská děvčata dostala před koncem poločasu a domácí hráčky jim opět odskočily.

Ve 44. minutě za zlínský tým snížila Michaela Slaměnová, ale domácí prakticky okamžitě svůj výsledek navýšily, a to hned třemi brankami v průběhu čtyř minut. Hostující celek ještě v 63. minutě upravil výsledek utkání po velmi hezké fotbalové kombinaci zásluhou Anastazie Strnadové na konečných 9:3 pro domácí Lokomotivu Brno.

„Je ovšem opět nutné zmínit, že do utkání zasáhly všechny hráčky, které dorazily, a tímto dívčí kategorie drží svoji strategii, tzn. bez nominace. Ta však přijde na řadu v blížící se zimní přestávce, v níž se týmy zúčastní turnajů, kde již bude nutné dodržet počet hráček,“ prozradil zlínský kouč.

Pro zlínské dívčí kategorie ještě podzimní sezona nekončí, hned tuto sobotu od 14 hodin, respektive 16 hodin hrají obě kategorie WU15 i WU13 na domácím hřišti na Vršavě proti FK Znojmo. Všechny příznivce dívčího fotbalu zveme.

VÝSLEDKY – 5. KOLO I. ligy starších žákyň Morava: LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE WU15 – FC ZLÍN WU15 10:0 (3:0). Branky: 8. Nechutová Eliška, 17. Gataullina Daria, 25. Aujeská Ivona, 41. Chladilová Sandra, 43. Chladilová Sandra, 44. Chladilová Sandra, 48. Výtisková Karolína, 57. Chladilová Sandra, 63. Gataullina Daria, 70. Pagáčová Nikol. Diváci: 65.

6. KOLO I. ligy mladších žákyň Morava: LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE WU13 – FC ZLÍN WU13 9:3 (5:1). Branky: 2. Paraskevopulu Zoi, 3. Andersson Laura, 11. Janírková Kamila, 24. Pavlíčková Natálie, 32. Paraskevopulu Zoi, 45. Koryčanská Ema Amálie, 47. Pavlíčková Natálie, 48. Kotulanová Aneta, 60. Pavlíčková Natálie - 15. Píšová Rozálie, 44. Slaměnová Michaela, 63. Strnadová Anastazie. Diváci: 65.